کشف سرقت در میاندوآب  ۷۴ درصد افزایش یافت

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی میاندوآب گفت: امسال ۴۶۸ مورد انواع سرقت در این شهرستان کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۴ درصد افزایش یافته است.

سرهنگ حسن‌ شیخ‌نژاد روز چهارشنبه در نشستی خبری به مناسبت روز خبرنگار، اظهار کرد: در این زمینه، ۲۳۶ سارق و مالخر نیز دستگیر و تحویل مقام قضایی شدند.
وی افزود: در راستای مبارزه با قاچاق در این شهرستان نیز در قالب ۶۲ فقره عملیات، ۲۱ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال انواع کالاهای قاچاق کشف و ضبط شده است که نسبت به سال گذشته ۱۵۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: ۱۵۰ راس احشام قاچاق، یک‌هزار و ۵۱ عدد لوازم آرایشی و بهداشتی غیرمجاز، ۱۴۵ هزار و ۵۱۰ لیتر انواع فرآورده‌های نفتی، ۹۲ هزار و ۴۰۰ نخ سیگار خارجی، ۷۵ هزار و ۵۰ کیلوگرم برنج خارجی و سه‌هزار و ۵۸۰ کیلوگرم چای خارجی از جمله موارد قاچاق کشف‌شده طی امسال در میاندوآب است.
وی در زمینه کشف مواد مخدر در این شهرستان نیز افزود: امسال بیش از ۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در میاندوآب طی عملیات‌های مختلف کشف و ۱۴۰ نفر توزیع کننده نیز دستگیر شده است.
وی با بیان افزایش ۹ درصدی دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر گفت: در سال جاری ۶۲۵ نفر معتاد دستگیر و تحویل مراکز درمانی و کمپ‌های ترک اعتیاد شدند و ۳۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت نیز توقیف شده است.
فرمانده انتظامی میاندوآب با اشاره به عملکرد پلیس فتا نیز افزود: طی سال‌جاری ۸۰ فقره پرونده تشکیل یافته که ۸۶ درصد آن منجر به کشف شده است‌.
وی با بیان اینکه در این راستا ۳۰ متهم نیز دستگیر و تحویل مقام‌های قضایی شدند، گفت: بیشتر موضوعات پرونده‌های سایبری در خصوص برداشت‌های اینترنتی و مزاحمت‌های اینترنتی است‌.

وی با اشاره به آمار تصادف‌های درون شهری در میاندوآب بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲ مورد تصادف درون شهری منجر به فوت در این شهرستان روی داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: ۲۲۰ مورد تصادف جرحی درون شهری نیز طی همین مدت اتفاق افتاده که در مقایسه با سال گذشته که ۲۳۶ مورد بوده، هفت درصد کاهش یافته است.
فرمانده انتظامی میاندوآب با اشاره به وقوع یک‌هزار و ۲۳۰ مورد تصادف خسارتی نیز طی سال‌جاری در این شهرستان گفت: میزان تصادف‌های خسارتی نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۶ درصد افزایش دارد.
وی با تقدیر از تلاش خبرنگاران میاندوآب در پوشش اخبار این شهرستان در حوزه‌های مختلف اظهار کرد: خبرنگاران طلایه‌داران عرصه اطلاع‌رسانی و حلقه وصل مردم و مسوولان هستند و باید در جهت پیشبرد اهداف انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی گام بردارند.
وی با اشاره به اینکه خبرنگاران همواره یار و یاور پلیس در ایجاد امنیت و آرامش هستند، بیان کرد: نقشی که خبرنگاران در کاهش معضلات و آسیب‌های اجتماعی دارند، بسیار خطیر و حیاتی است.
 ۶ رسانه مکتوب شامل هفته‌نامه‌های «قلعه»، «گشایش»، «یاشایش»، «طرز»، «مسرت» و «صدای دیگر»، همچنین خبرگزاریهای صدا و سیما، ایرنا، ایسنا و ۲ پایگاه خبری محلی شامل «میاندوآب‌پرس» و «زرین‌خبر» در این شهرستان فعالیت می‌کنند.
۱۷ مرداد ماه، سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار و مسوول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی به همراه دیپلمات‌های ایرانی در مزارشریف افغانستان به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.

۹۸۷۱/۶۱۸۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =