۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۸
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 83429504
۰ نفر

برچسب‌ها

ساخت کتابخانه عمومی شهر فرهاد گرد آغاز شد

مشهد- ایرنا- عملیات اجرایی ساخت کتابخانه عمومی شهر فرهادگرد فریمان روز چهارشنبه طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم شهرستانهای فریمان، سرخس و بخشهای احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: فرهادگرد شهر فرهنگی و تاریخی با قدمت و سابقه بسیار است و کتابخانه به عنوان یک نهاد فرهنگی از نیازهای ضروری این شهر است.
سید احسان قاضی زاده هاشمی افزود: باید با تسریع در روند احداث کتابخانه و آغاز خدمات رسانی فرهنگی آن کار جهادی را در حوزه فرهنگی این منطقه انجام داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: کتابخانه ها فقط مکانی برای امانت گیری کتاب نیست بلکه به عنوان یک فرهنگسرای اجتماعی نقش موثر در ایجاد شادابی، نشاط و کاهش آسیبهای اجتماعی ایفا می کنند.
حجت الاسلام علی اکبر سبزیان افزود: برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخوانی از جمله خوانش و معرفی کتاب، برگزاری نشستهای کتاب خوان، کلاسهای آموزشی برای تمام اقشار و گروههای مخاطب و محافل فرهنگی، از کتابخانه ها محل تاثیرگذار بر ساختار اجتماعی شهر ساخته است.
شهردار فرهادگرد نیز دراین مراسم گفت: شورا و شهرداری فرهادگرد برای تسریع در ساخت این کتابخانه عزم جدی دارند.
حمید کهنسال افزود: امیدواریم با تلاش تمام دستگاههای اجرایی، به زودی شاهد افتتاح کتابخانه عمومی فرهادگرد باشیم.
زمین کتابخانه شهر فرهادگرد به مساحت ۷۰۰ مترمربع توسط شهرداری و شورای اسلامی فرهادگرد واگذار شده و عملیات ساخت کتابخانه با اعتبار سه میلیارد و ۷۸۰میلیون ریال به کارفرمایی اداره راه و شهرسازی فریمان انجام خواهد شد.
۲۱۲ کتابخانه عمومی با ۲۵۰ هزار عضو در خراسان رضوی فعالیت دارند.
۷۵۰۵/۶۰۵۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =