۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۲
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83429472
۰ نفر

برچسب‌ها

وقف کتاب، فرهنگ‌سازی شود

یزد - ایرنا- امام جمعه مهریز گفت: وقف کتاب یک کار مهم فرهنگی و مورد نیاز است که باید توسط رسانه‌های گروهی و نهادهای فرهنگی و آموزشی در بین مردم و خانواده‌ها گسترش یابد.

حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی روز چهارشنبه در جلسه هیات امنای کتابخانه‌های عمومی افزود: ترویج فرهنگ مطالعه به همت، حمایت و برنامه‌های مستمر فرهنگی نیاز  دارد که یکی از آنها وقف کتاب است.

وی ادامه داد: همانطوریکه مردم ، زمین و سایر وسایل خود را وقف می‌کنند باید زمینه وقف کتاب روز به روز در جامعه و بین خانواده‌ها به عنوان یک ارزش تقویت و گسترش یابد.

همچنین فرماندار مهریز گفت: کتابخانه‌ها محلی مناسب برای پیشبرد دانش و فرهنگ عمومی جامعه هستند و به همین جهت تدارک منابع مورد نیاز و ارائه برنامه‌های آموزشی و فرهنگی یکی از نیازهای اساسی کتابخانه های عمومی است.

رضا زارع زاده مهریزی با  تاکید بر اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: هر اندازه که آحاد جامعه به دانایی و آگاهی باور داشته باشند به همان اندازه مطالعه و کتابخوانی رشد و توسعه خواهد یافت. 

وی ،کتابخانه‌های عمومی را یکی از ارکان اصلی فرهنگ خواند و بیان کرد: با توجه به این که آمار سرانه مطالعه نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته در رتبه پایین‌تری قرار دارد نقش کتابخانه‌های عمومی در توسعه فرهنگ کتابخوانی در بین آحاد جامعه مهم و حیاتی است. 

همچنین مدیرکل کتابخانه های عمومی یزد گفت:  همکاری مردم  و  خانواده‌ها در تجهیز کتابخانه‌ها حرکتی ضروری و مورد تاکید دولت و حمایت می‌شود.

رقیه دوست فاطمی‌ها افزود: ترویج فرهنگ مطالعه یک کار مهمی است که همه در آن نقش آفرین هستند و باید همکاری کنند.

مهریز ۱۲ باب کتابخانه عمومی  و ۶ هزار عضو فعال و ۱۴۰ هزار نسخه کتاب در موضوع های مختلف دارد و مرکز این  شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

۷۵۳۶/ 6197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =