۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۴
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 83429461
۰ نفر

برچسب‌ها

نیمی از بیمه‌شدگان سلامت در زنجان ماهانه خدمات دریافت می‌کنند

زنجان - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: از جمعیت ۵۴۰ هزار نفری بیمه شدگان این سازمان ۲۳۸ هزار نفر ماهانه برای دریافت خدمات مورد نیاز خود به مراکز درمانی استان مراجعه می‌کنند.

دکتر خدیجه ابراهیمخانی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران استان افزود: هزینه درمان هر بیمه شده این سازمان در سال گذشته سه میلیون و ۶۷ هزار ریال و این رقم در ارتباط با بیماران خاص به مراتب بیشتر بود.

وی اظهار داشت: در زمان حاضر بیمه سلامت استان ۷۳۶ بیمار خاص را تحت پوشش دارد که هزینه سالانه درمانی هر کدام از آنان ۱۷۰ میلیون و ۶۰۸ هزار ریال است.

این مسئول ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت داروها، تعرفه ها و نوسانات اقتصادی، هزینه های درمانی و داروهایی بیماران خاص افزایش یافته که این رقم ماهانه در سال ۹۶، یک میلیون تومان و در سال گذشته یک ونیم میلیون تومان بود و این میزان امسال نیز بسیار بالا برآورد شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان ادامه داد:  رسالت اصلی سازمان بیمه سلامت حفظ سلامت جامعه هدف به ویژه اقشار آسیب پذیر بوده و حمایت لازم از آنان را سرلوحه برنامه های کاری خود قرار داده و از هیچ اقدامی در این خصوص فروگذار نکرده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون این اداره کل با ۹۰  درصد مراکز درمانی قرارداد همکاری دارد و طبق رتبه بندی انجام شده در بخش خصوصی اعم از داروخانه ها، پزشکان، مطب ها و آزمایشگاهها بالای ۹۸ درصد به دلیل نبود مشکل در نسخه های ارائه شده و رعایت ضوابط رتبه عالی (A) دریافت کرده است.

این مسئول ادامه داد: تعدادی دیگر از این مراکز رتبه B را دریافت کردند که نسبت به سال ۹۶ مشکلات کمتری داشتند و در این میان ۶ مطب پزشکی و دندانپزشکی در رتبه  C و فقط یک داروخانه در رده D قرار داشت.

وی یادآوری کرد: تاکنون، سه هزارو ۷۶۰ نفر از مددجویان کمیته ‌امداد دفترچه بیمه سلامت دریافت کرده‌اند که با توجه به هم‌پوشانیها با تامین‌اجتماعی و نیروهای مسلح  همکاریهای بین بخشی برای رفع این مساله و برخورداری از یک دفترچه درمانی انجام گرفته است.

۹۶۴۶/۶۰۸۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =