۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۷
کد خبرنگار: 952
کد خبر: 83429455
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۳۴ طرح عمرانی در باقرشهر در حال اجرا است

شهرری ـ ایرنا ـ شهردار باقرشهر گفت: ۳۴ طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال در این شهر جنوبی تهران در حال اجراست که بیش از ۵۰ درصد آن در نیمه نخست امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایرنا، علیرضا ناصری پور روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان ری اظهار داشت: طرح عمرانی ساخت سه بوستان از جمله گلخانه، شهدای بهران و بوستان بهشت زهرا(س) با مساحت ۳۴ هکتار در حال اجرا است که تا نیمه دوم سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه زیارت اهل قبور در روزهای پنجشنبه و جمعه ترافیک سنگینی را به مردم باقرشهر تحمیل می کند، عنوان کرد: طرح تقاطع غیر همسطح باقرشهر که سال ها روی میز مسئولان مانده بود، امروز پیشرفت خوبی دارد که بر اساس برنامه زمانبندی تا نیمه اول سال آینده به بهره برداری می رسد.

ناصری پور ادامه داد: شهرداری باقر شهر برای اولین بار در میان شهرهای استان تهران اقدام به ساخت پارکینگ طبقاتی نموده که این طرح عمرانی با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.

وی تصریح کرد: طرح احداث بلوار سفیر امید حد فاصل باقرشهر و دورسون آباد از جمله نیازهای جدی مردم این شهر جنوبی استان تهران است که به زودی کار عمرانی آن آغاز خواهد شد، همچنین خیابانی نیز حد فاصل روستای قمصر و باقرشهر به زودی احداث می شود.

 شهردار باقر شهر اضافه کرد: برای اولین بار تمامی معابر و پیاده روهای باقرشهر برای عبور و مرور معلولان حرکتی و جانبازان مناسب سازی شد، همچنین برای اساس مصوبه شورای اسلامی ۲ هزار متر مربع از اراضی مرغوب شهری برای ساخت مدرسه دانش آموزان استثنایی در اختیار آموزش و پروش قرار گرفته است.

ناصری پور با بیان اینکه شهرداری باقرشهر برای تجهیز و به روز رسانی امکانات مدارس، مساجد و حسینیه ها امسال ۱۰ میلیارد ریال به این نهادهای فرهنگی کمک مالی کرده است، افزود: همچنین کتابخانه باقرالعلوم که در سال ۸۸ برای نوسازی تخریب شده بود هم اکنون در مرحله جذب پیمانکار قرار دارد.

ناصری پور در ادامه با بیان اینکه ۸۱ هکتار از بافت شهری باقرشهر فرسوده و ناکارآمد است، افزود: شهرداری با توافقاتی که با اوقاف آستان قدس انجام داده است به دنبال اضافه کردن ۴۰ هکتار زمین به محدوده شهری است تا به ساخت و ساز برای ساکنان بافت فرسوده تعلق گیرد.

وی با اشاره اینکه شهرداری باقرشهر توجه ویژه ای به ازدواج جوانان دارد، افزود: سوله ازدواج آسان این شهر با پیشرفت ۷۰ درصدی برای ازدواج جوانان کم بضاعت به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

ناصری پور در بخش دیگر سخنان خود به اجرای طرح ممیزی و تعیین حدود شهری باقرشهر اشاره کرد و گفت: این طرح که در آن تمامی محدوده ها شهری کد گذاری و تعیین حریم می شوند با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال در حال اجرا است که با اتمام آن اطلاعات خوبی در اختیار مدیران و مردم این شهر قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: سند اقتصادی باقر شهر نیز با هدف شناسایی اولویت های اقتصادی و نقاط قوت و ضعف این شهر در حال اجرا است که با اتمام آن تحول اقتصادی چشمگیر را در باقرشهر شاهد خواهیم بود.

ناصری پور در بخش دیگر سخنان خود به مشکلات تحمیلی پالایشگاه تهران به باقرشهر اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه تمامی مشکلات پالایشگاه تهران متوجه باقرشهر است به طوری که امروز پنج چاه آب شرب این شهر به مواد نفتی آلوده شده است.

وی یادآور شد: پالایشگاه تهران سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه آلایندگی پرداخت کرده است که از آن فقط ۶ میلیارد تومان به شهرداری باقرشهر رسید و مابقی آن در سایر شهرهای استان تهران هزینه شده اس.

ناصری پور در پایان به درآمد زایی خوب شهرداری باقرشهر در دوره جدید اشاره کرد و افزود: در ابتدای روی کار آمدن شورا و شهردار جدید این شهرداری در حدود ۱۴۵ میلیارد ریال بدهی به پیمانکاران داشت و در حدود ۶۷۰ میلیارد ریال درآمد زایی داشته باشد.

باقرشهر با مساحت ۵۰۰ هکتار یکی از شهرهای کلانشهر تهران است که در محور ارتباطی تهران ـ قم و در حوزه سرزمینی شهرستان ری واقع شده است.

/۶۰۰۳/۳۲۱۸

  

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =