۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۸
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83429425
۰ نفر
باج خواهی ترامپ از کره جنوبی

تهران – ایرنا - «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که کره جنوبی با پرداخت پول بیشتر به واشنگتن در ازای دفاع از سئول در برابر پیونگ یانگ، موافقت کرده است.

ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: کره جنوبی موافقت کرده است در ازای دفاع از خود در برابر کره شمالی، مقدار قابل توجهی پول بیشتر به آمریکا پرداخت کند.

وی در ادامه این توییت آورد: کره جنوبی طی دهه های گذشته، پول بسیار کمی به آمریکا پرداخت کرده است، اما سال گذشته، به درخواست پرزیدنت ترامپ، کره جنوبی مبلغ ۹۹۰ میلیون دلار پرداخت کرد.

ترامپ در توییت دیگری نوشت: مذاکرات برای افزایش بیشتر پرداخت ها با ایالات متحده آغاز شده است. کره جنوبی، کشوری بسیار ثروتمند است که اکنون برای کمک به دفاع نظامی مهیا شده از سوی آمریکا، احساس وظیفه می کند. روابط بین دو کشور، یک رابطه بسیار خوب است.۹۱۰۹

رئیس جمهوری آمریکا از زمان روی کار آمدن در این کشور، به بهانه تامین امنیت کشورهای دیگر خواستار دریافت پول بیشتری از آنها شده است.

یکی از این کشورها عربستان است. ترامپ از آل سعود پول می گیرد و در ازای آن، سعودی ها را گاو شیرده خطاب می کند.

رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته اعلام کرد که از «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان خواسته است تا هزینه های حفاظت از این کشور را به آمریکا پرداخت کند.

ترامپ همان موقع گفت: ما نمی‌خواهیم که آمریکا از خاورمیانه و عربستان سعودی محافظت کند و هزینه‌هایش جبران نشود.۹۱۰۹

رئیس جمهوری آمریکا علاوه بر تحمیل قراردادهای هنگفت تسلیحاتی به عربستان، ماجرای مکالمه ای تلفنی بین خود و ملک سلمان پادشاه عربستان را شرح داده که در آن خواستار پول بیشتری از ریاض شده است.

ترامپ در مورد روابط عربستان و آمریکا گفته است: به عربستان نگاه کنید، کشوری که بسیار ثروتمند است. ما از آنها دفاع می‌کنیم. ما به عربستان یارانه می‌دهیم. آنها به جز پول، چیز دیگری ندارند. درست است؟ اما ما به آنها یارانه می‌دهیم و آن‌ها از ما خیلی خرید می‌کنند، آنها ۴۵۰ میلیارد دلار از ما خریدند.

عربستان سعودی نخستین واردکننده سلاح‌ آمریکایی در جهان است و استرالیا و امارات متحده عربی در جایگاه دوم و چهارم قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =