استنکاف افراد سیل زده از دریافت خسارت بررسی و اعلام شود

تهران- ایرنا- دبیر کمیته برآورد، تعیین خسارت مناطق سیلزده در نامه هایی به استانداران خوزستان، گلستان، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواستار تهیه و ارسال پیش نویس دستورالعمل مربوط به مصوبه هیات وزیران به وزارت کشور شد و تصریح کرد: استنکاف برخی از افراد خسارت دیده در سیل اخیر از دریافت تسهیلات بررسی و در اسرع وقت اعلام نتیجه شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جواد ناصریان روز چهارشنبه در نامه هایی جداگانه به استانداران خوزستان، گلستان، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواستار تهیه و ارسال پیش نویس دستورالعمل مربوط به مصوبه هیات وزیران و به وزارت کشور شد.

وی در این نامه ها تصریح کرده است: در اجرای بند ۲ مصوبه هیات وزیران موضوع پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه سالجاری در دو بخش صنعت، معدن، تجارت و صنایع دستی و گردشگری، با قید فوریت نسبت به تهیه و ارسال پیش نویس دستورالعمل به وزارت کشور، کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع اقدام لازم صورت پذیرد.

دبیر کمیته برآورد، تعیین خسارت مناطق سیلزده در این نامه ها عنوان داشت: پرداخت هرگونه تسهیلات در بخش های مذکور صرفا پس از تایید دستورالعمل در این کمیته با هماهنگی دستگاه های مورد اشاره در بند ۲ مصوبه موصوف هیات وزیران امکانپذیر است.

ناصریان در این نامه ها همچنین با اشاره به مصوبات پنجمین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده با عنوان استنکاف برخی از افراد اهل تسنن خسارت دیده ناشی از سیل فروردین ماه سالجاری از دریافت تسهیلات تخصیص یافته به بخش کشاورزی، بر لزوم بررسی موضوع و اعلام نتیجه در اسرع وقت به وزارت متبوع تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =