۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۷
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83429421
۰ نفر
تکاوران ایرانی مکان سوم رقابت های نفربر زرهی را کسب کردند

مسکو – ایرنا- تکاوران ایرانی در مسابقات «دسته نیروی هوابرد» در پسکوف در بخش رقابت های با نفربرزرهی مکان سوم این رقابت ها را کسب کردند.

این رقابت ها امروز (چهارشنبه) در قالب مرحله دوم مسابقات دسته نیروی هوابرد در منطقه پسکوف در شمال غرب روسیه برگزار شد.
تیم روسیه توانست با نفربر زرهی بی.ام.د-2 در این رقابت ها که شامل سرعت در جاده، تیراندازی با تیربار و مسلسل و موشک ضدتانک می شد مکان نخست را کسب کند.
تیم بلاروس هم با نفربر از نوع «ب.ت.ار-80» در مکان دوم قرار گرفت و تیم تکاوران ایران نیز در حالی که فقط در بخش تیراندازی از رقیبان خود عقب ماند در مکان سوم قرار گرفت.
نیروهای هوابرد در این مسابقات فردا در دوی جمعی در پسکوف شرکت خواهند کرد.
تکاوران ارتش جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در مرحله اول در بخش دو 10 کیلومتر مسابقات ارتش های جهان در روسیه مکان سوم را پس از روسیه و چین کسب کردند.
این رقابت ها روز سه شنبه در منطقه پسکوف روسیه که لشکر نیروهای هوابرد روسیه در آن مستقر است، برگزار شد.
 پنجمین دور مسابقات بین المللی نظامیان جهان روز شنبه با شرکت زبده ترین نظامیان ایران به سرپرستی امیر سرتیپ محمد حسن باقری معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح و نیروهای نظامی بیش از 30 کشور آغاز شد.
در مسابقات بین المللی نظامیان جهان برخلاف مسابقات بین المللی سیزم که نظامیان در مسابقات ورزشی با هم رقابت می کنند، رقابت بین تانک ها، توپ ها، خدمه توپخانه و سایر حوزه هایی است که مهمات واقعی در آن به کار برده می شود و نظامیان توانمندی و سرعت عمل خود را در انجام عملیات نظامی در محیطی واقعی به نمایش می گذارند.
نخستین دوره مسابقات بین المللی نظامی در سال ۲۰۱۵ به میزبانی روسیه و قزاقستان برگزار شد.
تیم نیروهای مسلح ایران در این مسابقات حضور فعال داشته و در برخی رشته ها نیز مقام هایی را کسب کرده است.
بیش از ۱۰۰ تن از زبده ترین نظامیان ایران در مسابقات امسال در روسیه حضور دارند.
۲۲رزمنده در قالب تیم تانک از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ۴۴ نیرو در قالب تیم تهاجم دریابرد از نیروی دریایی ارتش، ۴۲ رنجر از تیم هوابرد نیروی زمینی ارتش و ۱۴ پلیس در قالب تیم حافظان نظم از ناجا در مسابقات روسیه حضور دارند و در چهار رشته به رقابت با نظامیان سایر کشورها می پردازند.
در ایران نیز دو رشته غواصی در عمق (به میزبانی نیروی دریایی ارتش) در جزیره کیش و مسابقه گشت جاده ای در تهران( به میزبانی نیروی انتظامی) در حال برگزاری است.
مسئولان برگزار کننده مسابقات در مسکو اعلام کرده اند که بیش از شش هزار نظامی از ۳۰ کشور در این رقابت ها که تا ۲۶ مرداد ماه جریان دارد با یکدیگر رقابت می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =