۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۵
کد خبرنگار: 2178
کد خبر: 83429339
۰ نفر
رژیم صهیونیستی ۸ فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کرد

تهران - ایرنا - رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ۸ فلسطینی را شامگاه گذشته و بامداد امروز (چهارشنبه) در مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کرده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، نیروهای اسرائیلی با یورش به منازل این افراد، آنان را نیمه شب گذشته و بامداد امروز به اتهام "تلاش برای اقدامات تروریستی و خرابکارانه" بازداشت کردند.

هیأت رسیدگی به امور اسیران فلسطینی در گزارشی شمار فلسطینیان دربند رژیم صهیونیستی را ۶ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرده است که در میان آنان ۲۳۰ کودک، ۴۸ زن، ۵۰۰ زندانی بدون اتهام و یکهزار و ۸۰۰ بیمار دیده می‌شود.

این هیأت همچنین اعلام کرده است که ۱۱ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی در اعتراض به بازداشت‌های بدون تفهیم اتهام دست به اعتصاب غذا زده اند و سلامت جسمی آنان در معرض خطر جدی است.

"مرکز پژوهشی اسیران فلسطین" نیز در گزارشی اعلام کرد که فقط در ماه جولای (تیر - مرداد) ۴۲۰ فلسطینی از سوی ماموران و نظامیان رژیم صهیونیستی دستگیر شدند که در میان آن  ها ۶۲ کودک و ۱۰ زن به چشم می خورد.

طی ماه های اخیر تنش ها میان فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی پس از تلاش برخی از کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با صهیونیست ها بیشتر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =