۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۹
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 83429322
۰ نفر

برچسب‌ها

دستگیری کلاهبردار دریافت وام برای نیازمندان در البرز

کرج - ایرنا - کلاهبردار سابقه دار که در پوشش تهیه وام و تسهیلات بانکی از شهروندان در سراسر کشور به مبلغ ۱۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود در استان البرز دستگیر شد.

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز روز چهارشنبه  در گفت و گو با خبرنگار گفت : در پی ارجاع یک فقره پرونده از پلیس آگاهی استان قم به پلیس آگاهی استان البرز مبنی برکلاهبرداری با شگرد دریافت وام، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
 کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری و طبق اظهارات شاکی پرونده طی بررسی های مختلف دریافتند که  متهم با خودروها گران قیمت و جعل عناوین مدیرعامل شرکت، قاضی و با حضور در بانک ها و اماکن دولتی، سوژه های خود را که اغلب خانم ها بودند شناسایی کرده و پس از آشنایی مقدماتی، به بهانه دریافت وام بانکی، مبالغی برای افتتاح حساب از آن ها دریافت کرده و سپس متواری شده است.
 مخفیگاه متهم را در غرب استان تهران شناسایی و با دریافت نیابت قضائی نامبرده را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی استان البرز منتقل شد .
 متهم که دارای ۹ فقره سابقه کیفری در زمینه جعل و کلاهبرداری است  و در بازجویی ها به ۱۳ فقره کلاهبرداری، سرقت و تجاوز به عنف در استان های مختلف کشور به ارزش ۱۵ میلیارد ریال با شگرد تهیه وام بانکی، سند سازی و جعل اسناد بانکی اعتراف کرده است.
سرهنگ نادربیگی ازمردم خواست، برای دریافت وام و تسهیلات بانکی حتما به بانک ها مراجعه کرده  و به اشخاصی که به ظاهر دارای تمکن مالی بوده و از روابط عمومی بالایی برخوردار هستند اعتماد نکنند زیرا از این طریق امکان خسارات مادی و معنوی جبران ناپذیری در انتظار این افراد است.

۲۰۹۸/6993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =