دانشگاه تهران و پژوهشگاه فرهنگ تفاهم نامه همکاری امضا کردند

تهران- ایرنا- دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران و پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد به منظور همکاری‌های مشترک علمی و پژوهشی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه تهران، این تفاهم‌نامه علمی - پژوهشی میان رئیس دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران و رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به امضا رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه، همکاری‌های مشترک در زمینه اجرای طرح‌های پژوهشی، تألیف و ترجمه، استفاده از بانک‌های اطلاعاتی و منابع اسنادی، توانمندی‌های پژوهشگران و نیز بهره‌گیری از امکانات کارگاهی و محوطه فیزیکی هر دو طرف فراهم شده است. ‌

همایش آشنایی با رشته‌های تحصیلی و دانشگاه علم و صنعت

پانزدهمین همایش "آشنایی با رشته‌های تحصیلی و دانشگاه علم و صنعت ایران" با هدف شناخت دانش آموزان از رشته‌های تحصیلی، زندگی دانشجویی و بهره برداری از مشاوره به منظور انتخاب رشته مناسب، روز یکشنبه ۲۰ مرداد ماه جاری از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ در این دانشگاه برگزار می‌شود.

آشنایی با دانشگاه علم و صنعت ایران، نکات طلایی در انتخاب رشته صحیح، کارگاه های آشنایی با رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی (مهندسی برق، عمران، مواد و متالوژی، راه آهن، فیزیک، مکانیک، کامپیوتر، صنایع، شیمی، نفت و گاز، معماری و ریاضی)، کلاس های پرسش و پاسخ پیرامون چگونگی انتخاب رشته، گردش علمی و بازدید از کارگاه ها و آزمایشگاه های تخصصی با حضور متخصصین کارگاهی برای پاسخگویی به سوال های متقاضیان از محورهای اصلی این همایش است.

تغییر زمان مصاحبه دکتری مدیریت خدمات بهداشت درمانی، انفورماتیک پزشکی و فیزیک پزشکی

زمان و مکان مصاحبه دکتری تخصصی رشته های مدیریت خدمات بهداشت درمانی، انفورماتیک پزشکی و فیزیک پزشکی تغغیر یافت.

براساس اعلام سازمان سنجش آموزش پزشکی، مصاحبه رشته مدیریت خدمات بهداشت درمانی در روزهای دوم، سوم و چهارم شهریورماه در دانشگاه علوم پزشکی ایران، انفورماتیک پزشکی ۲۶ و ۲۷ مرداد در مشهد و فیزیک پزشکی ۲۷ و ۲۸ مردادماه جاری در مشهد انجام می شود.

کارآفرینی فناوری‌های دیجیتال پزشکی و سلامت

رویداد کارآفرینی فناوری‌های دیجیتال پزشکی و سلامت، هشتم شهریور ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.

سرپرست مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این باره اظهار داشت: جهان امروز و آینده، جهان دیجیتال و فناور است و به منظور ارائه خدمات بهتر به مردم در هر یک از زمینه‌ها به ویژه سلامت باید از تمامی فناوری‌های روز دنیا بهره مند شد.

سید ابراهیم هاشم ورزی افزود: این بهره مندی با استفاده از استارت آپ ها و صاحبان فناوری بی تردید با سرعت و توسعه بیشتری محقق می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت شرکت‌های نوپا و فناور سلامت، رویداد کارآفرینی فناوری های دیجیتال پزشکی و سلامت با پیشتازی سازمان نظام پزشکی و همچنین همراهی انجمن‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ارتقای زیست بوم فناورانه در حوزه نظام سلامت، ایده‌یابی و ایجاد مشارکت اجتماعی در راستای تولید فناوری‌های آموزشی نظام سلامت، توسعه استارت آپ‌های فناورانه حوزه آموزش و ارتقای سلامت، توانمندسازی نظام بهداشت و درمان در بستر فناوری‌های نوین، شناسایی استعدادهای فناور کشور و هدایت به سمت نظام سلامت، حمایت از ایده‌ها و ایجاد تسهیلات ضروری برای ادامه فعالیت، شناسایی و جذب کارآفرینان بالقوه و نوپای آینده در نظام سلامت و ارایه خدمات بهتر به جامعه ایران از مهم ترین اهداف برگزاری این رویداد است ...

سرپرست مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین گفت: جامعه پزشکی به عنوان یکی از جوامع اصلی و تاثیرگذار کشور از حداکثر فناوری در تمامی عرصه های ارایه خدمات استفاده کند؛ که آشنایی جامعه پزشکی با صنعت دیجیتال سلامت و توانمندی استارت آپ‌ها یکی از اهداف اصلی این رویداد است.

هاشم ورزی یادآور شد: این رویداد به همت سازمان نظام پزشکی و شتاب‌دهنده دانش بنیان ابر زندگی و به میزبانی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در محورهای اینترنت اشیا، داده کاوی، هوش مصنوعی، رباتیک، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برگزار می شود.

علاقمندان به شرکت در این رویداد می توانند به نشانی www.hdt۲۰۱۹.ir مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =