۱۵ اثر به مرحله دوم سی و یکمین جشنواره تئاتر خوزستان راه یافت

اهواز – ایرنا – دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر خوزستان گفت: ۳۰ اثر نمایشی در این دوره از جشنواره در مرحله اول بازبینی داوری شدند که از این تعداد ۱۵ نمایش به مرحله دوم بازبینی راه یافتند.

مرتضی یاقوت پور روز چهارشنبه در حاشیه آیین رونمایی از پوستر این جشنواره تئاتردر گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ۱۵ اثر  ۹ تا ۱۲ نمایش به مرحله پایانی راه خواهند یافت.

وی با بیان این که این جشنواره تئاتر از دوم تا پنجم شهریور در شهرستان شوش برگزار می شود بیان کرد: در این رویداد فرهنگی گروه های منتخب تئاتر کل استان حضور دارند که  برگزیدگان  آن به جشنواره منطقه ای و و در مرحله بعد به  جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه می‌یابند  لذا از این نظر این جشنواره مهمترین رویداد هنری تئاتر استان تلقی می شود.

دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر خوزستان  با بیان این که براساس روال سابق هیات رییسه انجمن نمایش هر ساله این جشنواره در مرکز استان برگزار می شد توضیح داد: سال گذشته جشنواره در ماهشهر و امسال  به میزبانی شوش خواهد بود.

 وی ادامه داد: هدف از تمرکز زدایی این جشنواره تسری دادن فرهنگ متعالی هنر نمایش در شهرستان های مختلف استان است.

یاقوت پور با اشاره به جشنواره سال گذشته در ماهشهر گفت: دوره قبلی این جشنواره با استقبال خوبی رو به رو شد و بازخوردهای خوبی از آن گرفتیم و امسال برای اولین بار بخش جنبی تئاتر خیابانی را به جشنواره اضافه کرده ایم  تا عموم مردم در سطح شهر نیز بتوانند از نمایش‌ها بهره‌مند شوند.

وی گفت: برای انتخاب داوران بخش نهایی جشنواره همچنان در حال رایزنی هستیم و تلاش می‌کنیم از چهره های هنری و مطرح سطح کشور  برای داوری استفاده کنیم.

 به گزارش ایرنا ۶۶ گروه نمایشی در استان خوزستان به ثبت رسیده که در این گروه ها بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ نفر فعالیت می‌کنند، همچنین بیش از یک هزار و ۲۵۰ نفر نیز در گروه‌های آزاد در ۲۸ دفتر انجمن هنرهای نمایشی فعال خوزستان، تولید و اجرای نمایش‌ها را بر عهده دارند.

 ۷۱۶۴/۶۰۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =