از پاسخ قاطعانه ایران به هرگونه تعرض تا عذرخواهی فتاح

استان ها - ایرنا - خبرنگاران رابطه حاکمیت و مردم را تسهیل کنند، پاسخ قاطعانه نیروهای مسلح به هرگونه تعرض، مهارت‌آموزی دانش‌آموزان عقب‌تر از برنامه توسعه، عذرخواهی فتاح بابت رفتار عوامل بنیاد در دانشکده خبر، ساقط کردن پهپاد آمریکایی پیام توان علمی ایران بود، تشییع پیکر دو شهید در ماکو، برداشت نخستین برنج ارگانیگ و دسترسی ایرانیان به آموزش عالی دو برابر میانگین جهانی از جمله مهمترین خبرهای ۲۴ ساعت گذشته خروجی سراسری اخبار استان‌های ایرنا بود.

خروجی سراسری استان‌ها، ویترین اخبار مهم و ملی ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی است که روزانه حدود ۲۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، یادداشت، گزارش تصویری و میزگرد در آن انتشار می‌یابد و چکیده مهمترین آنها هر روز در قالب «بسته خبری ۲۴» برای آگاهی و بهره برداری مخاطبان ارائه می‌شود:

خبرنگاران رابطه حاکمیت و مردم را تسهیل کنند

وزیر کشور در سفر به شهرکرد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار تاکید کرد : خبرنگاران رابطه بین حاکمیت و مردم را باید تنظیم، تثبیت و تسهیل کنند.

عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: کار خبرنگاری باید جست و جوی حقیقت و دادن اطلاعات به مردم و بالا بردن سطح آگاهی های جامعه برای مشارکت بیشتر در کارها باشد. 

پاسخ قاطعانه ایران به هر گونه تعرض

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: نیروهای نظامی در همه شرایط آماده دفاع از مرزها و سرزمین کشور عزیزمان هستند و هرگونه تعرضی را قاطعانه پاسخ خواهند داد.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز چهارشنبه در بازدید از ارتفاعات و مناطق مرزی کرمانشاه از آمادگی‌های همه جانبه فرزندان ملت ایران در صیانت از تمامیت ارضی و امنیت میهن اسلامی ابراز خرسندی کرد.

مهارت آموزی دانش آموزان از برنامه توسعه عقب تر است

به گفته سرپرست وزارت آموزش و پرورش، بر اساس قانون برنامه ششم توسعه باید ۵۰ درصد از دانش آموزان دوره متوسطه دوره های مهارت آموزی را در هنرستان ها فراگیرند اما اکنون این نسبت ۳۴.۶ درصد و حدود ۱۶ درصد عقب تر از برنامه است.

سید جواد حسینی در نشست شورای آموزش  پرورش خراسان رضوی ارائه آموزش‌های مهارتی را یکی از اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ذکر و بیان کرد: آموزش‌های نظری حافظه محور و آموزش صفر با رویکرد رسیدن به ایستگاه کنکور یا آزمون کبیر راهبرد خط مشی تاریخی حوزه آموزش و پرورش در کشور بوده و این موضوع باعث کاهش مهارت آموزی در بین دانش آموزان شده است.

تشییع پیکر دو شهید در ماکو

پیکر شهیدان ستوان یکم «ناصر مهدی‌زاده» و «ناصر سروری» روز چهارشنبه با حضور گسترده مردم شهرستان ماکو تشییع شد.

این دو شهید شامگاه سه‌شنبه هنگام انجام وظیفه در حادثه ای در مناطق مرزی و سخت‌گذر این شهرستان به شهادت رسیدند.

 ساقط کردن پهپاد آمریکایی پیام توان علمی ایران بود

 رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور گفت که ساقط کردن پهپاد آمریکایی بیشتر از اینکه قدرت موشکی ما را به نمایش بگذارد، توان علمی ملت ایران را به رخ قدرت‌های جهانی کشید.

 سردار بهمن کارگر  در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران افزود: ساقط کردن پهپاد آمریکایی از سوی پدافند ساخت بومی تمام قدرت های جهان را مبهوت کرد و امروز همه می دانند توان علمی ما بیش از آن است که دشمنان تصور می کردند.

عذرخواهی بابت حوادث دانشکده خبر

 رئیس بنیاد مستضعفان کشور بابت رفتار عوامل بنیاد در دانشکده خبر ایرنا عذرخواهی کرد.

سید پرویز فتاح در حاشیه بیستمین نشست سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور در پردیس کرج دانشگاه خوارزمی در خصوص وضعیت دانشکده خبر گفت: ضمن احترام به مجموعه دانشکده خبر، دانشجویان و ایرنا ، قصد جسارت نبوده و اگر اشکالی و ایرادی به عوامل ما از نظر رفتاری برمی گردد من همین جا عذرخواهی می کنم .

فتاح در عین حال افزود که «خیلی روشن می گویم که این ها ماموریت داشتند که بروند یک تلنگری بزنند؛ چون دیدیم این ها جوان و ساده هستند و چیزی ندارند که از دست بدهند که ما برویم ولی تلنگر را به همه زدیم؛ به اون هایی که گرفتند.»

دسترسی ایرانیان به آموزش عالی دو برابر میانگین جهانی است

معاون اداری و مالی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دسترسی ایرانیان به آموزش عالی دو برابر متوسط جهانی و نزدیک به کشورهای توسعه یافته با درآمد بالاست.

محمدتقی نظرپور روز چهارشنبه در آیین معارفه رئیس دانشگاه هنر اصفهان افزود: جمعیت دانشجویی کشور از ابتدای انقلاب تاکنون ۲۰ برابر و از سوی دیگر جمعیت دانشجویان دختر با ۲.۹ درصد رشد۳۰ برابر شده است.

خودروهای داخلی ایمن نیستند

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: به طور قطع خودروهای داخلی ایمن نیستند و با تحلیل ۱۱ سال تصادف به وزیر صنعت و معدن و تجارت گفته شد که ۲۴ درصد جانباختگان تصادفات مربوط به خودرو پراید است.

سردار سید کمال هادیانفر در نشست هم اندیشی معاونان و مدیران حمل و نقل و ترافیک و روسای پلیس راهور کلان شهرها در هتل آسمان اصفهان افزود: سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۳۸ نفر در جاده ها و شهرهای کشور در اثر حوادث رانندگی جان باختند و بیش از ۳۶۵ هزار نفر معلول و مجروح شدند.

توفان مسیر زاهدان - زابل را بست

سرهنگ کشواد بهروزی زاده فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان با بیان اینکه توفان شدید و گرد و خاک مسیر زاهدان - زابل را بست گفت: تلاش نیروهای راهداری و پلیس راه برای بازگشایی این مسیر همچنان ادامه دارد.

همچنین به گفته مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان پرواز صبح روز /چهارشنبه/ تهران- زابل و زابل - تهران نیز به دلیل کاهش دید ناشی از توفان گرد و خاک در منطقه سیستان لغو شد.

ترافیک سنگین در جاده کرج - چالوس

پلیس راه البرز وضعیت ترافیک را در جاده کرج - چالوس سنگین اعلام کرد.

این ترافیک در خط جنوبی کرج  - چالوس از ابتدای مسیر تا محدوده سد کرج سنگین و در بقیه راه نیمه سنگین و پرحجم است.

ترافیک در خط جنوبی آزاد راه  کرج – قزوین نیز از محدوده  پایانه شهیدکلانتری تا پل فردیس نیمه سنگین گزارش شده است.

برداشت نخستین برنج ارگانیگ مازندران

نخستین برنج ارگانیک مازندران همزمان با روز «ملی برنج ارگانیک »با حضور مسئولان کشوری و استانی در زمینی به گستره ۱۰ هکتار در سایت مرکز تحقیقات این محصول در روستای بایکلاء شهرستان نکا در شرق مازندران برداشت شد.

در این مزرعه برنجی که زیر نظر مرکز تحقیقات برنج ارگانیک  قرار دارد، ارقام  برنج طارم محلی و هاشمی به صورت ارگانیگ کشت و پرورش یافت.

برنج ارگانیک برنجی است که در زمان تولید، کاشت و داشت بدون استفاده از سموم شیمیایی آفت کش تولید می شود و مانند دیگر غذاهای ارگانیک تمام مراحل رشد آن با سیستم طبیعی هماهنگ است.

کمک ۱۱۰۰میلیارد تومانی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بودجه سازمان شهرداری ها و دهیاری‌های کشور گفت: قرار است تا پایان امسال سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به شهرداری ها، دهیاری ها و کلان شهرهای کشور کمک شود و تاکنون نیز حدود یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

علی‌اکبر اسدی در حاشیه دوره آموزشی تبیین دستورالعمل بودجه سال ۹۹ شهرداری های کردستان اظهار داشت: امسال با حمایت مجلس و کمک های وزارت کشور، حدود سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار عوارض سوخت دریافت شده و امیدواریم تا پایان سال جاری این رقم به نهادهای ذکر شده کمک شود.

گزارش‌های خبری استان‌ها

«شیراز و انتظار برای گرفتن نشان جهانی صنایع‌دستی» عنوان گزارشی از مرکز شیراز است که پس از معرفی جاذبه های دیار حافظ و سعدی به انتظار اهالی این کلانشهر و فعالان فرهنگی آن برای دریافت نشان جهانی اشاره کرده است.

مرکز همدان نیز در گزارشی با تیتر «ورود نخستین قطار گردشگری به شهر جهانی انگور» به این موضوع پرداخته که ورود نخستین قطار گردشگری به ملایر (شهر جهانی انگور) سرآغاز گشایش دروازه های گردشگری به دومین شهر پر جمعیت استان همدان است.

«پدافند دولت در حوضه‌های آبخیزداری» هم تیتر گزارشی از مرکز ارومیه است که در آن آبخیزداری و آبخوان‌داری به راهکارهای مفید برای حفاظت از آب و خاک مورد واکاوی قرار گرفته و از این رهگذر نیز به اقدام‌های دولت دولت تدبیر و امید اشاره شده است.

مرکز ساری نیز در گزارش خبری با عنوان «خام‌فروشی آفت محصولات کشاورزی مازندران» به بررسی خام فروشی محصولات کشاورزی در مازندران پرداخته و این کار را از عوامل کاهش عایدی تولیدکنندگان معرفی کرده و برای سود سودهی بیشتر بهره برداران خواستار تکمیل چرخه تولید تا مصرف در راستای ایجاد ارزش افزوده شده است.

۱۳۵۲/۶۰۳۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =