خبرنگاران به تبیین حق و گسترش عدالت کمک می کنند

تهران- ایرنا- سخنگوی قوه قضاییه گفت: بی تردید تقدیر از تلاش و مجاهدت خبرنگاران؛ پاسداشت زحمات همه عزیزانی است که همچون سربازان و سرداران جنگ نرم و با نگاهی مسئولانه، دقیق و منصفانه به رصد رویدادها و مسائل می‌پردازند و با وجود همه سختی‌ها، تنگناها و وسوسه ها؛ به تبیین حق و گسترش عدالت کمک می‌کنند.

به گزارش قوه قضاییه غلامحسین اسماعیلی روز چهارشنبه و در آستانه روز خبرنگار با صدور پیامی یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار ایرنا را گرامی داشت و  ضمن تبریک این روز به خبرنگاران و اهالی رسانه، از تلاش‌ها و خدمات آن‌ها در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی تقدیر نمود.

در پیام اسماعیلی آمده است: ضمن ابلاغ سلام، تقدیر و حمایت موکد رئیس قوه قضاییه از تلاش‌های خالصانه و بی‌دریغ شما عزیزان که با قلم رسا، دوربین بینا و حضور به موقع و مسئولانه در میدان‌های مختلف، دستگاه قضایی را در انجام تکالیف و مسئولیت‌های قانونی بویژه در پیشگیری از جرایم، مبارزه با فساد و مهار آسیب‌ها یاری می‌دهید، از خداوند متعال، تداوم عزت و اهتمام مسئولانه شما را در خدمت به نظام مقدس اسلامی، ملت بزرگ ایران و کمک به اهداف پیشگیرانه و عدالت گسترانه دستگاه قضایی در ظل عنایات حضرت ولیعصر (عج) و تحت رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مسالت دارم.

محمدرضا شهریاری مدیر کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه نیز در پیامی با قدردانی از زحمات همه خبرنگاران، مدیران مسئول و سردبیران خبرگزاری ها، روزنامه‌ها و پایگاه‌های خبری-تحلیلی بویژه خبرنگارانی که اخبار عدلیه را بصورت شبانه روزی پوشش می‌دهند، نوشت: خبرنگاران؛ طلایه داران عرصه شفافیت، آگاهی بخشی و فساد زدایی، سرداران و سربازان خط مقدم جبهه اطلاع رسانی و جنگ نرم هستند که قدر و منزلت و تاثیر گذاری قلم و دوربین خود را باید بدانند و با آگاهی و اشراف بر جایگاه خطیر مسئولیت خود به جنگ دشمنان، فاسدان و بدخواهان بروند و باعث رجای مردم و دوستداران انقلاب اسلامی در احقاق حق و اقامه عدل شوند.

وی افزود: در دهه پیشرفت و عدالت و در آغازین ایام گام دوم انقلاب اسلامی، مجاهدت و خدمات این قشر تلاشگر و پیشرو در کمک به آگاهی عمومی، صیانت از حقوق عامه، مبارزه با فساد و تحکیم شفافیت، از چشم مردم، مسئولان و مدیران انقلابی پنهان نمانده است.

شهریاری اضافه کرد: از یاد نبریم که امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) همواره بر استفاده قوه قضائیه از ظرفیت‌های قانونی در اجرای احکام اسلام، احقاق حق مظلومان، مبارزه با فساد، صیانت از حقوق عامه و حمایت از آزادی‌های مشروع تاکید نموده‌اند و جلب افکار عمومی و اعتمادسازی را نیز از کارهای اساسی همه دستگاه‌ها به‌ویژه دستگاه قضائی دانسته‌اند که تحقق این‌ها ممکن نیست جز با همت اهالی رسانه و خبرنگاران جهادی، مبتکر، متعهد و انقلابی.

وی افزود: در همین راستا و بر اساس تاکیدات رئیس محترم قوه قضاییه، دستگاه قضایی حامی، مشوق و قدردان زحمات و خدمات خبرنگاران، گزارشگران و رسانه‌های ضد فساد است و دست همکاری به سوی این عزیزان برای پیشبرد برنامه‌های تحولی و عدالت گسترانه دراز می‌کند. بی تردید این بالاترین اطمینان، قوت قلب و تضمین به خبرنگاران و رسانه‌هایی است که بصورت مستند و قانونمند، مفاسد را افشا و به اجرای عدالت کمک می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =