۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۵
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83429208
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرنگاری، هنری ظریف و حساس است

زنجان - ایرنا - فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: خبرنگار به عنوان یک هنرمند می‌تواند ظرفیت‌ها را در عرصه‌های مختلف اعم از فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی به تصویر بکشد.

سردار رحیم جهانبخش روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان زنجان افزود: خبرنگاران خواسته یا ناخواسته اما به صورت آگاهانه و هوشمندانه فرصت ها و ظرفیت های مغتنم در بطن و متن جامعه را انعکاس می دهند تا این فرصت ها و ظرفیت ها دیده شوند.

وی اظهار داشت: خبرنگاری مجموعه ای از زیبایی ها است و خبرنگاران با تلاش و فعالیت وافر خود در عرصه اطلاع رسانی در پی ارتقا و افزایش سطح آگاهی و توانمندی های علمی، اطلاعاتی، اخبار و آگاهی مندی های فرهنگی و اجتماعی، هستند و اگر ورود نقادانه ای هم به موضوعات دارند به خاطر این است که ظرفیت های قرار گرفته در بطن و متن فرهنگی و اجتماعی را بیرون کشیده و در راستای منافع ملی مورد استفاده قرار دهند.

سردار جهانبخش با تاکید براینکه فضای اطلاع رسانی در استان زنجان خوب و مطلوب است و غرض ورزی در آن مشاهده نمی شود، تصریح کرد: خبرنگاران زنجان بسیار اخلاقمدار هستند و فارغ از جناح بندی های سیاسی در تبیین فرمایشات و منویات رهبری، بسیار خوب عمل می کنند.

وی با تاکید براینکه کار رسانه ها و خبرنگاران برجسته و شفاف سازی است، افزود: شفاف سازی امور خیلی مهم و اثر گذار است و هرجا شفافیت نباشد می تواند مشکل ساز شود و پلیس در جلب و جذب مردم به عنوان سرمایه های بزرگ اجتماعی به رسانه ها نیاز جدی دارد چراکه فعالان این عرصه می توانند میان مردم و پلیس اعتماد ایجاد کنند.

فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: رسانه ها می توانند در جذب سرمایه های اجتماعی، کاهش جرایم و تصادفات، کاهش ابهام و پیشگیری از فساد، شفاف سازی و آگاهی بخشی، پائین آوردن آمار نزاع و درگیری، کاهش آسیبهای اجتماعی، برجسته کردن اقتدار و هویت ملی که از نیازهای جامعه امروز است نقش مهم و تعیین کننده داشته باشند.

سردار جهانبخش با بیان اینکه ضریب نفوذ رسانه های ما خیلی بالا است و باید این ضریب نفوذ در حوزه خانواده نیز بکار گرفته شود و امروز تغییر سبک زندگی برای جامعه و خانواده مشکل ایجاد می کند، افزود: رسانه ها از قدرت بسیج کنندگی بالایی برخوردارند که این بالاترین قدرت یک صنف است و این قشر فرهیخته و فعال می تواند در راستای منافع ملی، مردم را بسیج کند.

جرایم در زنجان روند کاهشی دارد

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه زنجان از استان های امن کشور محسوب می شود،گفت: در بحث پیشگیری از فساد و جرایم، کارها و اقدمات خوبی صورت گرفته است و سرقت ها در استان نسبت به چهار ماه نخست پارسال نزدیک ۵ درصد، در حوزه شرارت و قتل ۵۰ درصد و در تصادفات فوتی حدود ۱۰ درصد کاهش نشان می دهد و فقط در جرایم مالی در فضای مجازی با افزایش ۹۰ درصدی و جرایم اخلاقی با کاهش ۲۴ درصدی مواجه هستیم.

سردار جهانبخش افزود: یک زوج جوان که تازه ازدواج کرده و هیچ سابقه ای هم نداشتند مرتکب سرقت ۲۰ دستگاه دوچرخه شده بودند که پس از دستگیری از سوی پلیس شهرستان زنجان انگیزه خود از سرقت را فروش و تبدیل خودروی سواری پراید به خودروی ۲۰۶ ، اعلام کردند.

وی اظهار داشت: امروز یکی از عوامل جرایم اقتصادی، چشم و همچشمی است و این موضوع همچنین اشرافیگری و تغییر سبک زندگی بسیاری از خانواده ها را دچار مشکل کرده است.

۶۰۸۴ /۶۰۸۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =