به کار گیری نیروهای کم‌توان چالش جدی بخش سلامت است

شهرکرد- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه در برخی موارد نیروهای ناتوان و بدون کیفیت به حوزه سلامت تحمیل می‌شوند، گفت: به کارگیری نادرست نیروی انسانی از مهمترین چالش‌هایی است که در این حوزه وجود دارد.

به گزارش ایرنا، مجید شیرانی روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران این استان اظهار داشت: در سیستم بهداشتی و درمانی به کارگیری نیروهای کم توان و بدون کارایی لازم باعث تهدید سلامت انسان‌ها می شود.

وی ادامه داد: گرچه زیرساخت های بهداشتی و درمانی در کشور آنطور که باید و شاید به مرحله شکوفایی نرسیده و هنوز ضعف های زیادی در این حوزه وجود دارد اما در حوزه نیروی انسانی نیز با مشکلات بسیاری مواجه هستیم.

شیرانی با اشاره به وجود سهمیه ها و ملاک آن در استخدام و پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی و بهداشتی، تصریح کرد: سهمیه هایی برقرار کرده ایم که شاید آموزش را عدالت محور نمی کند اما این اشکال اندکی در سیستم ایجاد کرده و اشکال بزرگ تر آنست که در به کار گیری نیروها درست عمل نکرده ایم که این کاستی باید به سرعت اصلاح شود چراکه با جان انسان ها سرو کار داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خاطرنشان کرد: با وجود همه نقص ها و کاستی هایی که در این حوزه وجود دارد اما نمی توان از تلاش و تعهد بالای بسیاری از فعالان این حوزه چشم پوشی کرد و باید گفت که قدردان این خدمات هستیم.

شیرانی، توجه به وجدان انسانی را مهمترین لازمه کار در محیط های بهداشتی و درمانی دانست و گفت: این مهم است که قانون و مقررات در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رعایت شود اما ارائه مطلوب‌تر خدمات مستلزم رعایت اموری نظیر تعهد و وجدان انسانی، مسئولیت پذیری و به کارگیری عاطفه بشری است.

وی،احترام متقابل بین پرسنل مراکز درمانی با مردم را از ملزومات این حوزه برشمرد و افزود: هیچ عاملی مانند احترام متقابل و قدرشناسی نمی تواند در اجرای بهتر وظایف و پیشبرد بهتر امور ما را یاری کند.

شیرانی، سیاه نمایی اقدامات و خدمات داخل کشور را از دیگر چالش ها دانست و گفت: آنچه بیش از هر عاملی می تواند به کشور ضربه بزند القای ناکارآمدی است و از همین رو از رسانه ها انتظار می رود ضمن توجه به نقد مشفقانه از ورود به فضای تخریب و سیاه نمایی خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، در این نشست از خبرنگاران فعال عرصه سلامت استان به مناسبت روز خبرنگار تجلیل شد.

۷۳۶۳/۶۰۲۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =