۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۱
کد خبرنگار: 1285
کد خبر: 83429141
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۸۴ میلیارد ریال بدهی بیمه سلامت پرداخت شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری گفت: ۵۸۴ میلیارد ریال بدهی سالجاری بیمه سلامت استان به نهادهای طرف قرارداد پرداخت شد.

صفر فرامرزی روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: پرداخت مطالبات طرف‌های قرارداد بیمه سلامت به روز شده است و این نهاد هیچ بدهی معوقی ندارد.

وی در ادامه با اشاره به خدمات ارائه شده این نهاد به جمعیت تحت پوشش خود اظهار داشت: هم اینک یک هزار و ۲۰۰ بیمار خاص و جمعیتی معادل همین تعداد، بیمار سرطانی تحت پوشش تقریبا رایگان خدمات این نهاد قرار دارند.

فرامرزی، الکترونیکی کردن خدمات بیمه سلامت را از مهمترین اقدامات این نهاد برشمرد و گفت: هم اینک نسخه نویسی الکترونیکی در فارسان فعال است و بزودی در شهرستانهای بروجن، کیار و سایر شهرهای استان راه اندازی می شود.

مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به فشارهای اقتصادی بر دولت و تحریم های ظالمانه، خاطرنشان کرد: در همین خصوص ارائه خدمات بهداشتی و درمانی گرچه برای دولت هزینه های زیادی دربرداشته اما خدشه ای به کمیت و کیفیت خدمات رسانی به مردم وارد نشده است.

فرامرزی با بیان اینکه هم اینک ۵۸۵ هزار و ۴۰۵ نفر در چهارمحال و بختیاری زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند، افزود: از این تعداد ۷۸ هزار نفر در قالب صندوق کارکنان دولت، ۲ هزار نفر در قالب بیمه ایرانیان، ۴۵۰ هزار و ۵۴۸ نفر از بیمه روستاییان و عشایر و ۱۷ هزار نفر در قالب سایر اقشار از خدمات بیمه سلامت در استان بهره مند هستند. 

به گزارش ایرنا، پوشش بیمه سلامت و همگانی در شمار بزرگ‌ترین طرح‌های اجتماعی دولت یازدهم بود که توانست سهم پرداخت از جیب مردم را کاهش داده و باعث بسط عدالت اجتماعی شود.
اجرای این طرح باعث شد دغدغه عده کثیری از مردم نیازمند مرتفع شده و رضایتمندی گسترده‌ای را در سطح عمومی کشور ایجاد کند، بنحوی که میزان رضایتمندی بیمه شدگان سلامت در چهارمحال و بختیاری ۹۶ درصد گزارش شده است.
چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با ۹۴۷ هزار نفر جمعیت است که بیش از ۸۰۰ روستا و آبادی در استان است.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =