درپی ایجاد بال دوم دموکراسی در عراق هستیم

تهران - ایرنا - نماینده جریان حکمت عراق گفت: این جریان به دنبال ایجاد بال دوم مردم‌سالاری است و برای تحقق دموکراسی منتقد دولت شده است.

«سید ضرغام حسینی» عصر چهارشنبه  در نشست خبری جریان حکمت ملی عراق با تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار، گفت: همکاری شما خبرنگاران عامل شناخت بیشتر مردم دو کشور و همکاری های دو دولت شده است و اگر این مهم نبود این همکاری انجام نمی‌شد. در میان همسایگان عراق،  ایران از اهمیت بیشتری برای ما برخوردار است. هم از نظر اشتراکات فرهنگی و هم همکاری های دو دولت.

نماینده جریان حکمت عراق با بیان اینکه با توجه به شرایط حساس کنونی نقش رسانه ها در تبیین واقعیت ها، نمود بیشتری یافته است، اظهار داشت: عراق تلاش می‌کند به عنوان میانجی نقش مهمی در کاهش تنش در منطقه ایفا کند و در این راستا جریان حکمت به رهبری «سید عمار حکیم» می خواهد به عنوان مکمل دولت عراق عمل کند.

حسینی با اشاره به دومین سالگرد تاسیس حکمت ملی عراق تصریح کرد: جریان حکمت هرچند دو سال از تاسیس اش می‌گذرد اما تاریخچه ای صد ساله دارد به دنبال مسئولیت دادن و نقش دادن به جوانان و بانوان در مسئولیت‌های بالا و جذب حداکثری آنهاست.

وی با بیان اینکه پس از بررسی‌های صورت گرفته، بیش از ۶۵ درصد ملت عراق را افراد زیر ۳۵ سال تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: جریان حکمت ملی عراق به دنبال اصلاح امور مدیریتی و خدماتی است. ما به دنبال ایجاد بال دوم مردم‌سالاری که همان معارفه ملی و سازنده در جریان قانون اساسی باشد هستیم. به همین خاطر برای ایجاد بال دوم دموکراسی منتقد دولت شده ایم.

نماینده جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد: بهترین رابطه را با عادل عبدالمهدی داریم و به دنبال تغییر دولت و نخست وزیر نیستیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =