۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۳
کد خبرنگار: 757
کد خبر: 83429130
۰ نفر
۴۶ کشور کنوانسیون حل اختلافات تجاری سنگاپور را امضا کردند

تهران – ایرنا – کنوانسیون سازمان ملل متحد درباره توافقهای حل و فصل اختلافات ناشی از میانجیگری موسوم به "کنوانسیون میانجیگری سنگاپور" روز چهارشنبه در سنگاپور در معرض امضای کشورهای جهان قرار گرفت و ۴۶ کشور آن را امضا کردند.

به گزارش بخش رسانه ای سازمان ملل متحد، کشورهای ایران  ، آمریکا ، چین ، مالزی ، هند ، کره جنوبی ، عربستان ، قطر ، ترکیه و ونزوئلا از جمله کشورهای امضاکننده این کنوانسیون هستند. رژیم صهیونیستی نیز کنوانسیون سنگاپور را امضا کرد. هیاتهایی از ۷۰ کشور جهان در مراسم امضای این کنوانسیون حضور داشتند.

هدف از کنوانسیون سنگاپور اعطای اطمینان بیشتر به شرکتهای تجاری برای حل اختلافات از طریق میانجیگری بجای ارجاع به دادگاه است که می تواند فرایندی وقتگیر و پرهزینه باشد.  این کنوانسیون را کمیسیون قانون تجارت بین المللی سازمان ملل     (UNCITRAL) تهیه کرده و دسامبر سال گذشته به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل رسیده بود.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل (از طریق ویدئو کنفرانس)، لی هسین لونگ (Lee hsien Loong) نخست وزیر سنگاپور و استیفن ماتیاس دستیار دبیر کل سازمان ملل در امور حقوقی از جمله سخنرانهای مراسم بودند.

کنوانسیون سنگاپور برای اولین بار سازوکاری فرامرزی برای حل اختلافات از طریق میانجیگری ایجاد می کند و سازمان ملل امیدوار است که این سند حقوقی موجب ارتقای روابط تجاری پایدار و باثبات بین کشورها و مناطق جهان شود. این کنوانسیون زمانی اجرایی می شود که دستکم سه کشور امضاء کننده آن را به تصویب برسانند.

به گزارش یورونیوز، نامگذاری این کنوانسیون بین المللی به نام سنگاپور دستاورد مهمی برای این شهر-کشور(city-state) کوچک است که بیش از ۱۳۰ شرکت حقوقی خارجی در آن مستقر هستند. همزمان با افزایش مناقشه های تجاری فرامرز ی ، سنگاپور در تلاش است تا به یک قطب حقوقی بین المللی در زمینه حل اختلافات تبدیل شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =