طرح «ابراهیمیان» همزمان با اعیاد قربان و غدیر اجرا می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل مددکاری اجتماعی و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری طرح سپاس تحت عنوان «ابراهیمیان» همزمان با اعیاد سعید قربان و غدیر برای ایثارگران خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام و المسلمین حسن هنرمند در آستانه اعیاد قربان و غدیر، افزود: در ایام پربرکت دهه ذی‌الحجه و اعیاد سعید قربان و غدیر، با استفاده بهینه از فرصت معنوی ایجاد شده و به منظور تکریم جامعه ایثارگری، همانند سال‌های گذشته طرح «ابراهیمیان» در قالب طرح سپاس از روز ۲۱ تا ۲۹ مرداد اجرا می‌شود.
مدیرکل مددکاری اجتماعی و مشاوره بنیاد شهید اضافه کرد: این طرح با هدف همدردی و همدلی با خانواده‌های حادثه غمبار منا و همچنین دیدار با ایثارگران و خانواده‌های شهدا به ویژه والدین شاهد و ایثارگران سادات و تجلیل از شهدای متولد اعیاد قربان و غدیر و همچنین تجلیل از شهدای گرانقدر عرفه، غدیر و جمعه خونین مکه با همکاری نهادهای مردمی و مسئولان دستگاه‌های مختلف برگزار می‌شود.

طرح سپاس از چند سال گذشته برای دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران با حضور مقامات کشور از جمله حسن روحانی رئیس جمهوری و حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران به اجرا گذاشته شده است البته در استان های مختلف کشور این طرح با حضور استانداران و نمایندگان ولی فقیه در استان ها و امامان جمعه ادامه دارد.

بر اساس آمار و اطلاعات بنیاد شهید و امور ایثارگران سالانه ۴۲۰ هزار دیدار با خانواده های  شهدا و ایثارگران انجام می شود که این موضوع موجب رضایت بسیاری از ایثارگران قرار گرفته است.

در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر آزاده شدند. مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۳۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.
شمار کل جانبازان کشور به ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر می رسد. ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر (۵۹ درصد) جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر (۴۱ درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =