آذربایجان‌غربی جزء استان‌های پیشرو در ساماندهی معلمان است

ایرنا- ارومیه- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: برنامه‌ریزی به‌موقع در سازماندهی و ساماندهی نیروی انسانی در مناطق ۲۴ گانه آموزشی و متقاضیان انتقال برون استانی از عوامل موفقیت این استان در ساماندهی معلمان بوده است.

ابراهیم محمدی روز چهارشنبه در دیدار با رییس و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان‌غربی که به مناسبت روز خبرنگار انجام شد، افزود: اول دی‌ سال گذشته طرح ساماندهی نیروی انسانی سال تحصیلی آتی آغاز شد و ما اولین استانی بودیم که تا پیش از پایان سال گذشته، نتایج این طرح را ارائه کردیم.

وی اضافه کرد: نتایج نقل و انتقال برون استانی نیز در اردیبهشت ماه اعلام شد و پایان خرداد همه همکاران استانی ساماندهی و سازماندهی شدند.

وی با ارائه گزارشی با اشاره به موفقیت اداره‌کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی در ایجاد زمینه آموزش برای همه کودکان بیان کرد: امسال جمعیت پیش دبستانی استان با توجه ویژه استاندار آذربایجان‌غربی ۱۶ هزار نفر نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به بیش از ۴۶ هزار نفر رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی علت این امر را حمایت استاندار آذربایجان‌غربی از طرح پوشش نوآموزان پیش دبستانی در نقاط محروم استان بیان کرد و گفت: در این راستا ۳۲ میلیارد ریال برای آموزش پیش دبستانی‌ها از طریق استانداری مصوب و تخصیص یافت.

محمدی اضافه کرد: در حال حاضر پوشش مقاطع ابتدایی، متوسط اول و دوم در آذربایجان غربی به ترتیب ۹۸، ۸۸ و ۷۲.۵ درصد است که به دنبال افزایش این سهم در راستای ارتقای عدالت آموزشی هستیم.

وی با بیان اینکه ۳۶ هزار و ۷۵ نفر کارمند در آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی مشغول فعالیت هستند، گفت: تراکم فیزیکی در این استان بیش از ۳۰.۲ نفر در هر کلاس است و تراکم دایر به ۲۵.۲ نفر در هر کلاس می رسد که نشان دهنده کمبود اساسی در این بخش است.

وی افزود: ۲۴هزار و ۹۸۶ کلاس دایر در آذربایجان‌غربی وجود دارد که از این میزان ۲۱ هزار و ۸۶۹ کلاس دولتی است و ۱۷ هزار و ۸۰۰ کلاس فیزیکی در استان وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه سه هزار و ۵۹۸ کلاس نوبت دوم در استان دایر است، گفت: از مجموع ۱۷ هزار و ۸۰۰ کلاس، هفت هزار کلاس استاندارد بوده و آذربایجان غربی از استان هایی است که از نظر فضای آموزشی مشکل دارد.

محمدی افزود: برای رسیدن به استاندارد کشوری نیازمند پنج هزار کلاس درس در آذربایجان‌غربی هستیم.

وی اضافه کرد: ۱۱۲ مدرسه شبانه‌روزی با ۱۵ هزار دانش آموز در استان فعال است و علاوه بر آن،  ۲۸ مدرسه سمپاد، ۵۱ شاهد و ۱۵۳ مدرسه هیات امنایی نیز در این استان فعالیت می کند.

آذربایجان‌غربی دارای ۶۰۰ هزار دانش آموز است که در پنج هزار مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

فردا /پنجشنبه ۱۷ مرداد/ سالروز شهادت شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف افغانستان و روز خبرنگار است.

۲۰۹۳/۷۱۲۵

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =