راهکار بهبود معیشت خبرنگاران در مجلس بررسی شود

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، راهکارهای بهبود معیشت و افزایش درآمد خبرنگاران را مورد بررسی قرار دهند.

آیت الله سید محمد شاهچراغی روز چهارشنبه در دیدار با اصحاب رسانه استان سمنان به مناسبت روز خبرنگار در دفتر کارش ابراز داشت: مسئولان تا حدی که قانون اجازه می دهد به خبرنگاران کمک حقوقی و مالی کنند و اگر این طور نباشد جایز نیست.

وی با بیان اینکه کار مجانی و صلواتی فایده ندارد، ادامه داد: کار مجانی دوام و بقا ندارد و ضرورت دارد مسئولان با اتخاذ راهبردهای کارشناسی و کاربردی مشکلات مالی خبرنگاران را حل کنند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان اظهار داشت: خبرنگاران را دوست دارم چرا که با دستمزد اندک کاری عاشقانه و خالصانه انجام می‌دهند.

وی یادآور شد: خبرنگاران برای حل مشکلات و تقویت کمی و کیفی خبرهای تولیدی باید کنارهم باشند و در انجام کارها پشتکار داشته باشند و با مشورت با یکدیگر کار کنند و استبدادی عمل نکنند.

وی با بیان اینکه خبرنگاری با شهامت و شجاعت آمیخته است، گفت: خبرنگاری، اطلاع رسانی و خبررسانی یک امر ضروری برای جامعه است.

آیت الله شاهچراغی با اشاره به فرموده امام صادق(ع)  خطاب به شاگردانش، خاطرنشان کرد: خبرنگاران باید راستگو و درستکار باشند و خبرهای مفید تولید کنند، اکنون برخی خبرها مفید و سازنده نیست.

امام جمعه سمنان خاطرنشان کرد: خبرنگاران در انعکاس خبرها مراقب باشند و خبری که تبعات دارد  و موجب ایجاد تفرقه در جامعه می شود را منتشر نکنند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان تصریح کرد: خبرنگاران در انتشار خبرها از منبع قابل وثوق و مرجع استفاده کنند تا مشکلی ایجاد نشود.

هفدهم مرداد به مناسبت شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف روزخبرنگار نامگذاری شده است.

۷۴۰۸/۷۳۴۲