خبرنگاران در شناسایی محرومان نقش مددکار را دارند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: خبرنگاران مورد اعتماد کمیته امداد هستند و در شناسایی محرومان نقش مددکار افتخاری این نهاد را خواهند داشت. 

رضا سلم‌آبادی روز چهارشنبه به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) خراسان جنوبی افزود: نظریه خبرنگار در واقع نظریه مددکار کمیته امداد است و کمک‌های لازم را براساس این نظریه ارایه می‌دهیم. 

وی اظهار داشت: تعهد می‌کنیم اگر کوچکترین مساله‌ای از سوی رسانه و خبرنگار مطرح شد، در کوتاه‌ترین زمان پیگیری شود. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: در برخی موارد اگرچه ماموریت نداریم اما براساس تکلیف احسانی بر خود لازم دانسته‌ایم که حمایت‌های لازم را انجام دهیم. 

وی با اشاره به کمک‌های امداد در حوزه غیر مددجویی افزود: در حوزه اشتغال سال گذشته ۲۰ درصد سهمیه حمایت از غیرمددجویان داشتیم اما تا سقف ۴۰ درصد تسهیلات موردنیاز پرداخت شده است. 

سلم‌آبادی با تاکید بر اینکه کرامت و عزت مردم از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: در صورتی که غیر مددجو شاغل نباشد و از هیچ نهاد نیز مستمری دریافت نکند به شرط شاغل شدن از تسهیلات اشتغال امداد می‌تواند استفاده کند. 

وی با تشکر از همکاری ایرنا در انعکاس اخبار حوزه محرومان اظهار داشت: این اطلاع رسانی باعث ارایه خدمات مطلوب به جامعه هدف شده است. 

وی با بیان اینکه صف‌های انتظار در کمیته امداد خراسان جنوبی برداشته شده است افزود: منابع خوبی در سال گذشته و از ابتدای امسال تخصیص پیدا کرده که رضایت‌مندی مددجویان و مراجعه کنندگان را در پی‌ داشته است. 

سلم‌آبادی با تقدیر از نگاه خوب دولت و مجلس به محرومان و فقرا گفت: اگرچه امسال افزایش مستمری داشته‌ایم اما به خاطر تورم و چند برابر شدن هزینه‌ها از محل سایر کمک‌ها تلاش کردیم که تعادلی در نیازها و خدمات برقرار شود. 

وی نمود رضایت‌مندی مردم را در میزان مراجعات دانست و گفت: معمولا در میزهای خدمت یا ملاقات‌های عمومی این رضایت‌مندی دیده می‌شود.
 
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به افزایش کمک‌های مردمی در سال ۹۷ و امسال اظهار داشت: این در حالی است که تصور می‌رفت مشکلات اقتصادی بر میزان کمک‌ها اثر منفی داشته باشد اما آمارها در جشن عاطفه‌ها، نیکوکاری و ماه رمضان نشان از آینده امیدبخش کمک‌های مردم به محرومان است. 

وی با ابراز امیدواری از ادامه این کمک ها در عید قربان امسال گفت: افزایش کمک ها نشان از وجود اعتماد بین مردم نسبت به کمیته امداد است که این مساله را مدیون رسانه‌ها هستیم. 

سلم‌آبادی با تاکید بر اینکه حتی یک ریال از کمک‌های مردم صرف هزینه‌های جاری کمیته امداد نمی‌شود گفت: کمیته امداد مثل سایر دستگاه‌های اجرایی برای هزینه‌های جاری، حقوق و دستمزد و غیره از منابع دولتی استفاده می‌کند. 

وی شفاف سازی رسانه‌ها را در جریان اعتمادسازی موثر ارزیابی و تصریح کرد: جایی نبوده که در بحث خدمات رسانی به محرومان نیاز به اطلاع‌رسانی داشته باشیم و ایرنا مشارکت نکرده باشد. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با بیان اینکه خبر درست، جامع و شفاف برای دستگاه‌های اجرایی و مردم منفعت دارد گفت: افزایش ۶۰ درصدی کمک‌های مردم در مراکز نیکوکاری نیز نشان از اطلاع رسانی درست رسانه‌ها دارد. 

وی ادامه داد: کمیته امداد در تلاش بوده که افراد متمکن را به نیازمندان وصل کند و بهترین محل مراکز نیکوکاری است.

۱۷ مرداد سالروز شهادت «محمود صارمی» خبرنگار شهید ایرنا در مزار شریف افغانستان، روز خبرنگار نام دارد.

 ۹۸۹۳*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =