۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۷
کد خبرنگار: 2122
کد خبر: 83428691
۰ نفر
ارتش سوریه حمله گسترده تروریست ها به حماه را ناکام گذاشت

تهران – ایرنا – خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) صبح امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که ارتش سوریه حمله گسترده تروریست ها به محور الزکاه – حصرایا در حومه شمالی حماه را دفع کرده است.

به گزارش سانا، ساعت 11 شب گذشته (سه شنبه) شمار زیادی از تروریست ها به همراه تجیهزات پیشرفته و کامل با خودروهای زره پوش به این محور حمله ور شدند که در ابتدا نیروهای ارتش سوریه مجبور به عقب نشینی از این مناطق شدند.
بر اساس این مطلب، ساعتی پس از هجوم تروریست ها به این مناطق، نیروهای ارتش سوریه با پیشروی به سوی مواضع آنان، شمار زیادی از آنان را کشته و سلاح های آنان را به غنیمت گرفتند.
سانا نوشت: پس از دفع حمله تروریست ها به حومه شمالی استان حماه وضعیت تسلط ارتش سوریه به حالت اول خود بازگشت و ارتش سیطره خود را بر این منطقه استحکام بخشید.
حملاتی که تروریست ها صورت می دهند، همگی نقض توافق منطقه کاهش تنش در شمال غرب سوریه محسوب می شود.

یک مقام نظامی سوریه پنجشنبه شب (10 مرداد) اعلام کرد که در صورت اجرای توافق سوچی از سوی تروریست ها، آتش بس در منطقه کاهش تنش ادلب از نیمه های شب اجرا خواهد شد.
روسیه و ترکیه با امضای توافق سوچی در شهریور ۱۳۹۷ بر ایجاد مناطق کاهش تنش در مناطق شمالی سوریه تاکید کردند و بر اساس این توافق قرار شد در امتداد خطوط حائل بین تروریست ها و ارتش سوریه (در ادلب)، محدوده غیرنظامی(عاری از سلاح) به عمق ۱۵-۲۰ کیلومتر ایجاد شود و این محدوده را واحدهای گشت سیار ارتش ترکیه و پلیس نظامی روسیه کنترل کنند.
تاکنون تروریست ها به این توافق پایبند نبوده و با حملات متعدد خود غیرنظامیان و نظامیان را در این مناطق هدف قرار داده اند.
روز گذشته (سه شنبه) نیز تروریست ها با ۳۱ خمپاره ۲ روستا در منطقه "جورین" در حومه حماه را هدف قرار دادند.
بر اثر این حمله 2 تن کشته و 6 تن دیگر هم زخمی شدند.
ارتش سوریه 7 مرداد ماه سال جاری اعلام کرد در یک عملیات نظامی منحصربفرد بخش مهمی از استان حماه را آزاد کرد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =