قهرمان کشتی نوجوانان جهان: حریف آمریکایی به مردم ایران بی احترامی کرد

تهران – ایرنا – دارنده مدال طلای پیکارهای کشتی آزاد سال ۲۰۱۹ نوجوانان جهان در بلغارستان در خصوص مبارزه اش با حریف آمریکایی در مرحله نیمه نهایی وزن ۴۸ کیلوگرم گفت: به نظرم این حریف آمریکایی به نوعی به همه مردم ایران بی احترامی کرد.

«رحمان عموزاد خلیلی» آزادکار اهل روستای خلیل آباد شهرستان بهشهر در استان مازندران است که امسال قدرتمندانه توانست دومین مدال طلای خود را در رده نوجوانان به گردن آویزد.

عموزاد در مرحله نیمه نهایی پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ در صوفیه بلغارستان به مصاف «استیو پولین» آمریکایی رفت. در ابتدای این مبارزه آزادکار کشورمان به رسم ادب و پهلوانی که عادت همه نمایندگان کشورمان در میادین مبارزه است، دست خود را برای دست دادن دراز کرد که با بی توجهی این آزادکار نوجوان اما مغرور مواجه شد.

۱۰ ثانیه از وقت دوم کشتی نگذشت که عموزاد خلیلی با اجرای فن زیبای «یک دست یک پا» حریف خود را به آسمان برد و در نهایت با امتیاز عالی ۱۲ بر صفر حریفش را شکست داد.
 خلیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: او با حرکتی که در ابتدای کشتی داشت به نوعی به مردم ایران بی احترامی کرد و من هم جوابش را دادم.

وی در پاسخ به این سووال که وقتی با واکنش حریف آمریکایی مواجه شد، آیا انگیزه اش برای شکست او بیشتر شد یا خیر؟ افزود: تمرکزم را فقط معطوف به کشتی کردم و فقط به پیروزی فکر می کردم و در یک لحظه غفلت او استفاده کردم و در تایم دوم با اجرای فن یک دس و یک پا کار او را یکسره کردم و شکستش دادم.

وی اظهار داشت: تمرینات منظم و سختی را طی ۶ ماه گذشته زیر نظر کادر فنی پشت سر گذاشتم و پیش از حضور در رقابت های قهرمانی جهان در رقابت های قهرمانی آسیا در شهر نورسلطان قزاقستان نیز مدال طلا گرفتم و توانستم در صوفیه بلغارستان به دومین مدال طلای جهانی در رده سنی نوجوانان دست پیدا کنم.

عموزاد خلیلی ادامه داد: تیم ایران شایستگی قهرمانی در مسابقات جهانی بود که در نهایت نایب قهرمان شدیم. در مبارزه رده بندی وزن ۵۱ کیلوگرم که «علی قلی زادگان» نماینده کشورمان با حریف اوکراینی مبارزه می کرد، داوران روی اعصاب او بودند و دنبال بهانه می گشتند. در حالی که قلی زادگان ۳ بر یک پیش بود متاسفانه ضربه فنی شد و به دلیل دست ندادن با مربی اوکراینی توسط داوران دیسکالیفه (حذف) شد.

وی با اشاره به اینکه سطح پیکارهای قهرمانی جهان بالا بود گفت: در صوفیه بلغارستان ۴ مبارزه انجام دادم. در کشتی نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر «نیکولازی سانتلادزه» از گرجستان را شکست دادم و در مرحله یک چهارم نهایی در مقابل   «یوتو نیشوچی» از ژاپن با نتیجه ۴ بر یک پیروز پیروز شدم و در مرحله نیمه نهایی نز «استیو پولین» از آمریکا را با نتیجه ۱۲ بر صفر شکست دادم و در فینال نیز «کامران بک کاداموف» از ازبکستان را با نتیجه ۴ بر ۴ مغلوب کردم و به مدال طلا دست یافتم.

وی بیان داشت: در دیدار فینال برابر حریف ازبکستانی کمی غافلگیر شدم. در مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان او را ۵ بر صفر شکست داده بودم.

عموزاد خلیلی که در کلاس اول دبیرستان و در رشته تاسیسات تحصیل می کند، ادامه داد: سال دیگر به رده سنی جوانان می روم و امیدوارم بتوانم دوبنده تیم ملی را برتن کنم. فکر و ذهنم فقط موفقیت در کشتی است و امیدوارم بتوانم روزی در تیم ملی بزرگسالان برای کشورم  افتخارآفرینی کنم. 

وی همچنین با گلایه از مسوولان استان و شهرستان بهشهر گفت: مسوولان طی ۲ سالی که در مسابقات نوجوانان جهان قهرمان شدم، هیچ کاری برای من نکردند و به غیر از مردم هیچیک از مسوولان به دیدنم هم نیامدند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha