دانشجویان از انتقال دانشکده هنر به سوهانک آسیب می بینند

تهران- ایرنا- استاد رشته کارگردانی دانشگاه آزاد بزرگ ترین نکته منفی جابه جایی دانشکده هنر و معماری دانشگاه واحد تهران مرکز از فلسطین به سوهانک را آسیب دیدن کار عملی دانشجویان دانست و گفت: دانشجویان رشته‌های هنری باید در کنار فضای تئوریک، کار عملی را هم با دیگر استادان این عرصه تجربه کنند.

داود بنی اردلان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش اظهار داشت: دانشکده فعلی دانشگاه آزاد در مرکز شهر به دلیل نزدیکی به مراکز هنری فواید بسیاری برای دانشجویان دارد.

وی افزود: دانشجویان رشته‌های هنری به ویژه سینما و تئاتر مدام به سالن‌های اجرا می روند، چرا که کار آنها مشاهده فیلم و اجرا است اما با انتقال دانشکده به سوهانک این دسترسی برای آنها دشوار می شود.

دانشگاه آزاد اسلامی از مهرماه سال ۹۷ دانشجویان چند رشته واحد تهران مرکزی را از ساختمان های پراکنده در مرکز شهر به مجتمع دانشگاهی ولایت در سوهانک منتقل کرد و انتقال دانشکده ها به این مکان همچنان ادامه دارد که با اعتراض گروهی از دانشجویان و اساتید مواجه شده است.

 این استاد دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی تصریح کرد: دانشجویان در مرکز شهر می توانند با سایر دانشجویان در دانشگاه های دیگر در برگزاری و تماشای جشنواره‌ها و اجراها همکاری کنند چراکه از نظر مکانی به سایر دانشکده‌های هنر به راحتی دسترسی دارند.

بنی اردلان خاطرنشان کرد: سالن‌ها و مراکز هنری از منطقه سوهانک دور هستند به همین دلیل دانشجویان نمی توانند هم در کلاس‌های درس و هم این مراکز حضور پیدا کنند. دانشجویان تجربه را در کارهای حرفه ای بدست می آورند اما به دلیل فاصله زمانی و مکانی دانشجویان فعالیت دانشجویان به گونه‌ای پیچیده می شود.

حضور در منطقه سوهانک برای برخی استادان دشوار می شود

این استاد دانشگاه در ادامه درباره حضور استادان در دانشکده هنر سوهانک اظهار داشت: منطقه سوهانک به بسیاری از استادان از نظر مکانی دور است.

وی افزود: بسیاری از استادان دانشکده‌ هنر در سایر دانشگاه‌ها  نیز تدریس می کنند، اما با انتقال دانشکده از خیابان فلسطین به سوهانک تهران برنامه ریزی و حضور در کلاس ها برای آنها پیچیده می شود.

بنی اردلان تصریح کرد: بر اساس گفته های مسوولان دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز کلاس های دانشکده هنر این واحد از ترم آینده (مهرماه) در منطقه سوهانک تشکیل می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =