۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۸
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83428499
۰ نفر

برچسب‌ها

همدان و بم خواهر خوانده شدند

همدان- ایرنا- شهرهای همدان و بم با انعقاد تفاهم نامه و در آئینی توسط شورا و شهردار ۲ شهر خواهرخوانده شدند.

تفاهم‌نامه خواهرخواندگی شهرهای همدان و بم در هفت بند تنظیم و به امضای رییس شورا و شهردار ۲ شهر رسید که با انعقاد این تفاهم‌نامه، ظرفیت های تبلیغاتی در حوزه گردشگری مورد توجه قرار گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان روز چهارشنبه در این آیین گفت: شهر بم مسیر توسعه گردشگری همدان را هموار می کند و تاثیر بسزایی در معرفی هرچه بهتر ظرفیت های تاریخی و تفریحی دارد.

کامران گردان اظهار داشت: تعامل دو سویه با این شهر در حوزه گردشگری و فرهنگی به عمل آورده ایم و  تبلیغ جاذبه های شهر همدان در بم شروع شده است.

وی اضافه کرد: شهر بم آثار ثبت جهانی گسترده ای دارد و به همین منظور تبلیغات همدان را در این دیار داریم تا گردشگرانی که به این شهر می روند به سمت همدان سوق داده شوند.

گردان خاطرنشان کرد: تعامل دوسویه با شورای اسلامی شهر بم صورت گرفته و با توجه به برنامه ریزی انجام شده قطع به یقین کمک شایانی به جذب گردشگر به همدان خواهد داشت.

وی بیان کرد: هم اینک بیشترین مسافران نوروزی همدان از استان های تهران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و خوزستان به این منطقه سفر می کنند و برای ساکنان این استان ها هدف گردشگری به ویژه در تعطیلات نوروزی و تابستان بشمار می رویم.

گردان ادامه داد: تاکنون با چهار شهر جهان تفاهم نامه خواهرخواندگی منعقد شده و بم نخستین شهر کشور است که با همدان خواهرخوانده می شود.

وی یادآور شد: خواهرخواندگی های گذشته شهرهای کشورهای خارجی آورده خوبی نداشته اند اما انتظار می‌رود روند تفاهم‌نامه همکاری دو شهر به خوبی پیش برود، هرچند تبلیغات محیطی شهر بم برای معرفی همدان آغاز شده است و مدیریت شهری همدان نیز مسائل فرهنگی را در پیش خواهد گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان افزود: امیدواریم اشتراک‌های بین دو شهر گسترده تر شود و بهره لازم را ببریم و در نتیجه این تعاملات همراه با کسب تجربیات و پتانسیل‌های خوب، روند رو به توسعه را پیش گیریم.

وی اظهار داشت: پیشنهادات خواهرخواندگی شهر تبریز و سایر شهرها هم در دست بررسی است تا حداکثر بهره‌برداری را برای شهر همدان به دست آوریم.

همچنین قرار است امروز تالاری در نگارخانه پرواز به نام زنده یاد ایرج بسطامی خواننده ترانه های عرفانی و آوازهای اصیل بم نامگذاری شد.

نامگذاری خیابان منتهی به تپه تاریخی هگمتانه همدان به نام بم نیز امروز در مراسمی با حضور شهرداران و اعضای شورای ۲ شهر انجام می شود.

تبلیغ ظرفیت های گردشگری، نامگذاری برخی مکان ها ، مشارکت در برنامه های فرهنگی و مناسبتی و استفاده مناسب از پتانسیل ها در مفاد تفاهم نامه منعقد شده به اجرا درخواهد آمد.

هم اکنون نیز تبلیغات گسترده از جاذبه های گردشگری همدان در شهر بم انجام شده است.

۷۵۲۰/۲۰۸۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =