۱۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۵
کد خبرنگار: 1223
کد خبر: 83428415
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۳۰ درصد نام‌های تغییر یافته در خراسان شمالی مذهبی شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی گفت: افزون بر ۳۰ درصد تغییر نام‌های انجام گرفته در این استان در سال جاری به اسامی مذهبی بوده است.

علی زاهدی نیا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال ۱۷۱ تقاضا برای تغییر نام به ادارات ثبت احوال استان رسیده که از این تعداد با ۱۴۸ مورد موافقت شده و ۱۵ مورد به مراجع قضایی ارجاع شده است.

وی افزود: از این تعداد افزون بر ۳۰ درصد تغییر نام های انجام گرفته در سال جاری به اسامی مذهبی بوده است.

وی گفت: این در حالی است که ۱۶۸ مورد نیز تقاضا برای تغییر نام خانوادگی داشتیم که با همه آنها موافقت شد.

زاهدی نیا یادآور شد: در مجموع پارسال ۶۶۶ درخواست تغییر نام به ادارات ثبت احوال استان رسید که از این تعداد با ۶۰۰ مورد موافقت شد.

وی افزود: از این تعداد ۳۱۱ مورد از طریق کمیته نام اداره کل ثبت احوال، ۳۱۳ مورد از طریق هیات های حل اختلاف ادارات انجام و بررسی شده و ۴۲ مورد نیز به محاکم قضایی ارجاع شده است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی گفت: بررسی پرونده ها و درخواست ها در ادارات ثبت احوال و هیات های حل اختلاف باعث شده تا میزان پرونده های واصل شده به محاکم قضایی بسیار کاهش یابد.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که در این مدت ۵۳۵ مورد درخواست تغییر نام خانوادگی نیز داشته ایم که با همه آنها موافقت شد.

زاهدی نیا در ادامه فراوانی پنج نام اول در بین پسران را شامل امیرعلی، محمد، امیرحسین، ابوالفضل و علی و در بین دختران شامل فاطمه، زهرا، یسنا، حلما و زینب اعلام کرد.

به گزارش ایرنا؛ براساس سرشماری سال ۱۳۹۵، خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد. 
ط/۵۱۳۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha