۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۰
کد خبرنگار: 1678
کد خبر: 83428401
۰ نفر

برچسب‌ها

نفرات برتر جشنواره کتابخوانی رضوی در هرسین معرفی شدند

کرمانشاه- ایرنا- آیین اختتامیه شهرستانی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان کرمانشاه با تقدیر از ۲۰ برگزیده هرسین سه شنبه شب برگزار شد.

به گزارش ایرنا؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در این آئین گفت: جشنواره رضوی فرصتی برای معرفت به ساحت قدسی امام رضا (ع) است و مردم باید از زندگی و بیانات ائمه بهره ببرند.

معصومه حسنی خونسار افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی بزرگترین مسابقه کتابخوانی کشور است و یکی از بهترین فرصت هاست که دوباره به سمت شناخت و معرفت امام خود برویم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در ارائه گزارش جشنواره نیز گفت: در استان کرمانشاه ۲۷ هزارو ۲۷۷ نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند که رشد هفت هزار نفری نسبت به سال گذشته را شاهد بودیم و سهم شهرستان هرسین در این مسابقه تعداد یک هزار و ۹۵۰ نفر بوده که یک هزار و ۶۵ نفر در بخش آنلاین و ۸۵۵ نفر در بخش مکتوب است.

وی اظهار داشت: این در حالی بود که سال گذشته کل شرکت کنندگان در جشنواره ۵۵۰ نفر بودند و این پیشرفت افزایش از تلاش کتابداران و کارکنان کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین می باشد.

وی با تاکید بر اینکه کل برگزیدگان استان ۱۸۸ نفر است گفت: شهرستان هرسین ۲۰ نفر از برگزیدگان را به خود اختصاص داد و یک نفر از بخش پویش بزرگسال به نام علی حسن نظری رئیس اداره بهزیستی شهرستان هرسین برگزیده کشوری است که در اختتامیه کشوری از ایشان تقدیر می گردد.

وی در پایان از امام جمعه و مسئولین ادارات، کارکنان و کتابداران کتابخانه های عمومی این شهرستان برای حضور مستمر در تمام مراحل جشنواره رضوی تقدیر و قدردانی کرد.

فرماندار هرسین و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان نیز در این جشنواره با بیان اینکه کتاب و کتاب خوانی باید در جامعه به عنوان نیاز خانواده در نظر گرفته شود، تاکید کرد که ما باید برای فرزندانمان الگوی روش صحیح مطالعه باشیم و مطالعه کردن را به عنوان یک رفتار فرهنگی در خانواده و جامعه داشته باشیم و این امر را باید با چنین برنامه های فرهنگی مانند جشنواره رضوی ترویج دهیم.

در این مراسم سنا رستمی عضو کتابخانه عمومی با اجرای شاهنامه خوانی و یک گروه از اعضای کتابخانه شهدای محراب هرسین در چهار رده سنی مختلف که در جشنواره آمده است به اجرای پویش کتابخوان مجازی پرداختند.

در ادامه اختتامیه این جشنواره از مسئولین ادارات شهرستان هرسین برای حضور فعال و حمایت از ترویج جشنواره کتابخوانی رضوی و شرکت در پویش های کتابخوان تقدیر شد.

مریم کرمی مجد و فاطمه پیرکرمی بخش پویش کودک، مهنا عبدلی،گلاره نوروزی ،فاطمه مرادی پویش نوجوان، نسرین مرادی پویش بزرگسال،هستی محمدی، مهنا شادمانی، فاطمه حیدری، آتوسا احمدی، سینا مرادی و پردیس کوچکی در بخش چهار گزینه ای نوجوان و مهدی چهری، مریم احمدی ویسی، نیره شهبازی، مهدی رضایی، مژگان رستمی و مهرعلی مهری در بخش چهار گزینه ای بزرگسالان و سنا همتی و سهیل سرحدی در بخش نقاشی نوجوانان به عنوان برگزیدگان این جشنواره با اهداء لوح تقدیر و جوایز قدردانی به عمل آمد.

شهرستان هرسین با ۸۵ هزار نفر جمعیت در ۴۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است. 
۳۰۳۳/۸۰۶۶

برچسب‌ها