۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۵
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83428383
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده مجلس: عملکرد رسانه‌ای ایرنا مطلوب است

سمنان- ایرنا- نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا) عملکرد مطلوبی دارد و خوش درخشیده و در استان رویکرد مناسبی دارد.

احمد همتی روز چهارشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان سمنان در آستانه روز خبرنگار به همراه حجت الاسلام علی اصغر فضیلت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، افزود: رویکرد خبرگزاری ایرنا در کشور و استان سمنان مطلوب بوده و نیاز است این رسانه در پیگیری اخبار جدی‌تر عمل کند.

وی با اشاره به نقش حساس خبرنگاران در دنیای امروز، بیان‌کرد: امروزه، سرعت چرخش خبرها به مراتب بیش از گذشته بوده و غفلت لحظه‌ای در انعکاس و یا تحلیل خبر سبب عقب افتادن مجموعه رسانه ای از رویدادها می‌شود.

همتی، به همجه‌های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره و تصریح کرد: کشور با هجمه های شدید و وسیع خبری و تحلیلی از سراسر دنیا مواجه است، چرا که بنگاه‌های اصلی خبری در دست آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی است.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انعکاس اخبار و وقایع از رسانه های تحت مدیریت دشمنان نظام اسلامی طبق خواسته‌ها و اهداف آنهاست و تحلیل و نتیجه گیری از رویدادها نیز در آن رسانه ها طبق اهداف آنان انجام می شود.

وی تاکید کرد: ایران خواهان رساندن حقایق به گوش مردم دنیا است اما آن‌ها واقعیت‌ را به سود و در مسیر اهداف خود تغییر می دهند.

همتی با بیان اینکه بنگاه‌های خبری دشمنان ظواهر واقعیت‌ها را بازگو و از بیان اصل واقعیت خودداری می کنند، اضافه کرد: تحلیل از رویدادها بر مبنی خواسته ها و اهداف انجام می شود و رسانه های معاند به سبب دارا بودن ابزارهای خبری قوی‌تر و وسیع‌تر، موفق هستند.

وی، به تحریم مقام معظم رهبری و وزیر امور خارجه ایران از سوی آمریکا اشاره و بیان کرد: دشمنان در مواردی که در استفاده از ابزارهای رسانه ای ناکام هستند و به نتیجه نمی رسند، واکنش منفی نشان می دهند که نمونه آن تحریم مقام معظم رهبری و دکتر محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه است.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به حساس بودن دشمنان بر روی تحلیل وقایع و اخبار داخلی ایران، باید به تقویت بخش خبری و تحلیلی همه نهادهای مرتبط کشور بیشتر توجه شود.

وی با اشاره به ایجاد رسانه های خبری بین المللی در ایران به زبان های مختلف، گفت: اقدامات ایران در سال‌های اخیر در تحقق این مساله مطلوب بوده اما باید مستمر باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: تعامل و همکاری با خبرگزاری کشورهای همسایه و مسلمان منوط بر اینکه برای ایران و آن‌ها حاشیه درست نشود، چرا که در این شرایط ارتباط ایران با این کشورها باید در بهترین حالت باشد، کج سلیقگی هایی که شکل می گیرد و بیهوده برای ایران هزینه‌ساز است باید مهار شود.

تعداد عناوین رسانه‌های چاپی محلی استان سمنان در سال ۱۳۵۷ در استان سمنان هفت نشریه بود که این تعداد در سال گذشته به ۷۹ نشریه افزایش یافت؛ تعداد عناوین رسانه‌های چاپی کشوری در سال ۱۳۵۷ در این استان از سه نشریه به ۷۰ نشریه در سال ۹۷ افزایش یافت.

هیچ رسانه‌ الکترونیکی غیربرخطی در سال ۱۳۵۷ در استان سمنان وجود نداشت و در سال ۹۷ تعداد این نوع رسانه به چهار مورد رسید.

تعداد پایگاه های خبری از یک خبرگزاری در استان سمنان در سال ۱۳۵۷ به فعالیت ۱۴ پایگاه در سال گذشته رسید و تعداد دکه‌های روزنامه فروشی استان سمنان از ۱۵ دکه در ابتدای انقلاب به ۳۲ دگه در سال ۹۷ رسید.

۹۱۹۸/۶۱۰۳

برچسب‌ها