۸۹ طرح آبفار سمنان هفته دولت افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان(آبفار) گفت: ۸۹ طرح آب و فاضلاب روستایی در هفته دولت امسال با اعتبار ۱۵۱ میلیارد و ۸۵۷ میلیون ریال در این استان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

منصور کشاورزیان روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: ۸۵ طرح آب و فاضلاب روستایی در مجموع با ۱۷۰ میلیارد و ۹۹۴ میلیون ریال اعتبار در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: تعویض و استاندارد سازی انشعاب، احداث مخزن هوایی ۵۰ مترمکعبی، اصلاح و بازسازی خط انتقال آب، تهیه و نصب پمپ و حفر و تجهیز چاه از جمله طرح های افتتاحی در هفته دولت ۹۸ است.

کشاورزیان با اشاره به اقدام‌های مطلوب دولت تدبیر و امید در بخش آب و فاضلاب روستایی استان سمنان، خاطر نشان کرد: ۲۱ طرح در دامغان، ۱۶ طرح در گرمسار، ۱۳ طرح در شاهرود، ۱۱ طرح میامی، ۹ طرح در آرادان، هفت طرح در سمنان، پنج طرح در سرخه و سه طرح در شهرستان مهدیشهر در این هفته افتتاح می‌شود.

کلنگ‌زنی چهار طرح در هفته دولت ۹۸ در سمنان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان روستایی استان سمنان ادامه‌ داد: چهار طرح با ۲۰ میلیارد و ۵۶۲ میلیون ریال از محل اعتبارهای سالجاری در هفته دولت ۹۸ در این استان کلنگ‌زنی می‌شود.

وی بیان کرد: طرح مخزن هوایی روستای ده‌نمک و ایستگاه پمپاژ روستای حاجی‌آباد در شهرستان گرمسار با پنج میلیارد و ۱۲ میلیون ریال اعتبار در این هفته کلنگ‌زنی می‌شود.

کشاورزیان یادآور شد: احداث خط انتقال به مخزن جدید روستای آستانه در شهرستان دامغان با اعتبار یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریالی از دیگر طرح‌های پیش بینی شده برای کلنگ‌زنی هفته دولت امسال است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان خاطرنشان کرد: تهیه، نصب و راه‌اندازی ۳۵ دستگاه فلومتر مغناطیسی در کل روستاهای شهرستان میامی با اعتبار ۱۴ میلیارد ریالی از دیگر طرح‌های کلنگ‌زنی در هفته دولت ۹۸ است.

هفته اول شهریورماه، به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی (رئیس جمهوری وقت) و حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد باهنر (نخست وزیر وقت) هفته دولت نام گرفته است.

۲۹۲ روستا با ۱۰۷ هزار و ۴۰۷ نفر جمعیت تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی استان سمنان است.

۹۸۹۱/۷۴۰۸