۱۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۴۴
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83428180
۰ نفر

برچسب‌ها

توسعه سواحل مکران با جدیت پیگیری شود

بندرعباس- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه سواحل مکران در شرق هرمزگان از برنامه‌هایی است که باید با جدیت پیگیری شود.

محمد اسلامی سه شنبه شب در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان افزود: ایجاد بندر اقیانوسی با سرمایه گذاری بخش خصوصی، تسریع در راه‌اندازی پایانه نفتی، ایجاد ظرفیت های نفت و گاز و پتروشیمی و همچنین راه اندازی شهرک صنعتی از برنامه‌های مصوب حوزه اقتصاد مقاومتی برای توسعه سواحل مکران است.

وی بیان داشت: تکمیل کریدور ساحلی جنوب کشور نیز در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار دارد و از همه فرصت های بودجه ای برای این کار استفاده می کنیم.

این مقام مسوول اظهارداشت: در حوزه راه و شهرسازی در سراسر کشور شاهد فعالیت و ساخت و ساز هستیم و نشاط و رونق خوبی از این لحاظ وجود دارد.

اسلامی ادامه داد: در حوزه نوسازی بافت های فرسوده نیز اختیارات بازآفرینی به استان ها تفویض شده و باید با استفاده از توانمندی شرکت‌های معتبر این کار به خوبی در شهر بندرعباس انجام شود.

توجه ویژه به ساخت راه های جدید در بشاگرد

وزیر راه و شهرسازی همچنین از توجه ویژه به ساخت راه‌های جدید در شهرستان بشاگرد خبر داد و گفت: در سال جاری به این موضوع به عنوان یک اولویت توجه خواهیم کرد.

اسلامی یادآور شد: نهضت ساخت راه‌های جدید در بشاگرد ایجاد می شود تا این شهرستان از این لحاظ ارتقای قابل توجهی پیدا کند.

وی بر ضرورت هماهنگی، انسجام و یکپارچگی دستگاه های استانی برای توسعه هرمزگان تاکید کرد وگفت: باید مردمی کردن اقتصاد و تسهیل فرآیند جذب سرمایه‌گذاران و پاسخگویی مناسب، مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برای توسعه پایدار استان هرمزگان باید برنامه توسعه متوازن و فراگیر داشته باشیم و همچنین زیرساخت ها و زیربناهای مورد نیاز ایجاد شود.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها