اکتشافات معدنی نویدبخش رشد اشتغال پایدار در آذربایجان‌غربی است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه اکتشافات معدنی نویدبخش رشد اشتغال پایدار در این استان زرخیز است، گفت: شناسایی ظرفیت‌های جدید، توسعه معادن کوچک و ایجاد واحدهای فرآوری معدنی به منظور جلوگیری از خام‌فروشی از جمله راهکارهای مدیریت استان برای رشد اشتغال پایدار در این بخش به شمار می‌رود.

محمدمهدی شهریاری روز سه‌شنبه در دیدار با مدیرعامل و هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با بیان اینکه این شرکت به عنوان یکی از هلدینگ‌های باسابقه و مطرح در حوزه معدن علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بخش معدن آذربایجان‌غربی است، افزود: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته توسط شرکت غدیر و اکتشافات جدید معدنی در شمال استان، سرمایه‌گذاری این شرکت به ایجاد فرصت‌های جدید شغلی منجر خواهد شد.

وی اضافه کرد: اکتشافات صورت گرفته در بخش فلزات گرانبها و دیگر فلزات روزهای خوبی را برای حوزه معدنی استان ترسیم کرده است.
وی ادامه داد: احیای ظرفیت‌های مغفول معدنی در آذربایجان‌غربی رونق بیش از پیش اقتصاد و اشتغال را در پی خواهد داشت. 
وی افزود: با نتایج خوبی که از بررسی های اکتشافی شرکت غدیر در استان شکل گرفته بسترهای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک و سرمایه‌گذاری در حوزه معدنی فراهم شده است.
در این دیدار راهکارهای توسعه همکاری‌های معدنی نیز مورد بررسی قرار گرفت تا ظرفیت معدنی این استان روز به روز در مسیر رشد قرار گیرد. 

بیش از ۶۰ درصد معادن استان در شهرستان‌های ارومیه، تکاب، مهاباد، خوی و میاندوآب قرار دارد؛ آذربایجان‌غربی از وضعیت مناسبی در زمینه ذخایر معدنی برخوردار است اما هنوز تا بهره‌برداری مطلوب از ظرفیت‌های بخش معدن و صنایع معدنی راهی طولانی در پیش دارد. 

محدوده آذربایجان‌غربی تحت پوشش سه زون از زون‌های بیست‌گانه اکتشاف سیستماتیک کشور شامل «اشنویه – خوی»، «مریوان – مهاباد» و «شاهین‌دژ – ماهنشان» قرار گرفته است. 
۹‪۹۱۸/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =