امام جمعه اصفهان: برخی قضاوت ها در باره عملکرد دولت، کودکانه است

اصفهان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: قضاوت برخی افراد نسبت به عملکرد دولت، کودکانه است زیرا با وجود کوچکترین مشکل، همه خوبی های دولت را از یاد می برند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد روز سه شنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان اصفهان که با حضور وزیر اطلاعات در سالن شهروند این شهر برگزار شد، افزود: گاهی از دولت گلایه داریم اما نباید همه خدمات دولت را نادیده بگیریم. 

وی اضافه کرد: دولت ها موظف هستند برای نظام جمهوری اسلامی تلاش کنند و تاکنون نیز کارهای خوب و ارزشمندی توسط آنها انجام شده است و انصافا" هم کار کرده اند بنابراین ائمه جمعه باید اقدامات انجام شده توسط دولت جمهوری اسلامی ایران را برای مردم تبیین کنند. 

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه دشمن بشدت علیه جمهوری اسلامی ایران هجمه وارد می کند، اظهار داشت: هدف آنها این است که مقاومت ملت ایران مقابل زیاده خواهی استکبار جهانی را کم و مردم را از دولت و حکومت جمهوری اسلامی جدا کنند. 

وی تصریح کرد: در چنین شرایطی باید زمان شناس و دشمن شناس باشیم و با شناسایی روش هایی که قصد ضربه زدن به نظام را دارد، دشمن را در تحقق اهداف شوم خود شکست دهیم.

آیت الله طباطبایی نژاد افزود: نظام جمهوری اسلامی و دولت های آن در۴۰ سال گذشته سختی های زیادی را برای آبادانی و پیشرفت کشور پشت سر گذاشته اند و برغم موانع زیادی که دشمنان مقابل راه آنها ایجاد کرده اند اما کارهای معجزه آسایی نیز انجام دادند. 

وی با اشاره به پیشرفت های کشور در همه بخش ها پس از پیروزی انقلاب گفت: دستاوردها و موفقیت های دولت، موفقیت نظام است و ائمه جمعه باید دستاوردهای انقلاب اسلامی و دولت ها را بویژه در هفته دولت برای مردم تبیین کنند. 

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: گاهی ممکن است دولتمردان اشتباهاتی انجام دهند اما این اشتباهات نباید به پای دولت و نظام نوشته شود زیرا از۴۰ سال گذشته تاکنون دولت ها اقدام ها و کارهای بزرگی را برای خدمت رسانی به مردم و پیشرفت و توسعه امکانات کشور انجام داده اند. 

وی با بیان اینکه ائمه جمعه باید مطالبات مردم و نیازهای جامعه را نیز مطرح کنند، تصریح کرد: بیان این مطالب نباید بگونه ای باشد که دشمن از آن سوء استفاده کند و موجب یاس و ناامیدی در جامعه شود. 

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه نباید مردم را ناامید کنیم و خود نیز نباید ناامید شویم، افزود: دولت با سختی های زیادی مواجه است و نمی تواند بسیاری از توقعات را برآورده کند بنابراین نباید در شرایطی که کشور با سختی های زیادی مواجه است، انتظارات را بالا ببریم . 

وی اظهار داشت: اکنون وقت گلایه از دولت نیست و نباید چوب لای چرخ دولت گذاشت زیرا دشمن علیه همه ملت و کارگزاران نظام تلاش می کند . 

 نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، روشنگری را یکی از وظایف مهم ائمه جمعه دانست و افزود: هفته دولت، هفته نظام است و در این هفته باید دستاوردهای دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران که طی۴۰ سال گذشته به سختی حاصل شده است برای مردم تبیین شود. 

وی افزود: در زمانی قرار داریم که تمام تلاش دشمن این است تا مردم را از دولت، نظام، رهبری و روحانیت جدا کند بنابراین باید کمر همت را برای مقابله با توطئه های دشمن ببندیم و مردم را از شرایط کنونی آگاه کنیم. 

مدیرکل اطلاعات اصفهان: نگاه ارشادی داریم 
همچنین مدیرکل اطلاعات استان اصفهان نیز در این گردهمایی با بیان اینکه این اداره کل با اشرافیت کامل اطلاعاتی در همه بخش ها برای مدیریت زمینه هایی که ایجاد اشکال می کنند، نگاه ارشادی دارد، افزود: در شرایط کنونی کشور یکی از اساسی ترین کارکردهای ما، حفظ آرامش، همدلی و وحدت است. 
وی گذشت ۴۰ سال از برگزاری نماز جمعه در کشور را گرامی و اظهار داشت: ائمه جمعه و روحانیت معزز همواره پرچمدار دفاع از ارزش های دینی، دفاع مقدس و امنیت کشور بودند و هدایتگر این مسیر هستند. 

وی اضافه کرد: ما بعنوان تشکیلات اطلاعاتی تلاش می کنیم در این مسیر بعنوان یک کارگزار صالح در عرصه تولید اطلاعات برای تامین امنیت جامعه بکوشیم.  

وی بر ایجاد فضای همدلی و همیاری برای حل مشکلات در زمینه های مختلف تاکید کرد و گفت: ارتباطات خوبی بین ائمه جمعه و تشکلات اطلاعاتی استان وجود دارد و احساس ما این است که اگر بتوانیم هدایت جامعه را به سمت ارزش های دینی ببریم، امنیت هم ایجاد خواهد شد.  

مدیرکل اطلاعات استان اصفهان با بیان اینکه فعالیت این اداره در چارچوب شرع، ارزش های اخلاقی و انقلابی و در راستای تحقق راهبردهای نظام و وزارت اطلاعات است، افزود: در شرایطی که هجمه استکبار جهانی و نظام سلطه علیه نظام جمهوری اسلامی شدت یافته است برای عبور از این شرایط سخت در کنار همه بخش های نظام هستیم. 

وی وحدت را رکن اساسی چارچوب نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: برای خوب کار کردن همه بخش ها و نهادها باید در کنار هم باشند و اداره کل اطلاعات استان سعی می کند از همه ظرفیت ها برای پیشبرد اهداف نظام استفاده کند. 

۲۰۹۳ /۶۰۲۷ 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha