بیش از ۵۵۴ هزار تن کالا از گمرک باشماق کردستان ترانزیت شد
ترانزیت کالا از مرز

سنندج - ایرنا - ۵۵۴ هزار و ۳۵۱ تُن کالا به ارزش یک میلیارد و ۴۳۴ میلیون و ۲۹۰ هزار دلار در چهار ماهه نخست امسال (اول فروردین تا پایان تیرماه) از گمرک مرز باشماق در استان کردستان ترانزیت شد.

مرز رسمی باشماق مریوان تنها مرز ترانزیتی کردستان است که در این مدت در بین ۵۷ گمرک کشور در بحث ترانزیت کالا رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

مدیرگل کمرکات کردستان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان ترانزیت داخلی مبدا از مرز باشماق در این مدت ۲۰ هزار و ۵۷۶ تُن به ارزش پنج میلیون و ۸۸۶ هزار و ۵۰۹ دلار بوده است.

بختیار رحمانی‌پور اضافه کرد: ۳۲۶ هزار و ۹۱۰ تُن کالا به ارزش یک میلیارد و ۳۱۲ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۸۳۱ دلار هم میزان ترانزیت خارجی مقصد انجام شده در این مدت از این گمرک است.

وی گفت: میزان ترانزیت خارجی مبدا از گمرک باشماق هم ۲۰۶ هزار و ۸۶۵ تن به ارزش ۱۱۵ میلیون و ۹۶۹ هزار و ۱۹۲ دلار بوده است.

مدیرگل کمرکات کردستان تاکید کرد: این میزان ترانزیت انجام شده گمرک باشماق در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته از لحاظ ارزش دلاری ۱۰ درصد کاهش و از نظر ارزش ریالی ۱۲۱ درصد رشد داشته است.

گمرک مریوان در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.

گمرکات استان کردستان با شعبه های فعال در سنندج، باشماق مریوان، سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می‌کند.

۹۹۳۶ / ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =