۱۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۶
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83427889
۰ نفر
لغو روادید باعث توسعه روابط گردشگری ایران و چین می شود

پکن- ایرنا- سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو گفت: مقررات جدید لغو روادید جمهوری اسلامی ایران برای اتباع چینی، علاوه بر اینکه باعث تقویت روابط گردشگری دو کشور می شود ظرفیت های گردشگری ایران را به توریست های چینی هم معرفی می کند.

خلیل شیرغلامعلی روز سه شنبه در همایش مقررات لغو روادید جمهوری اسلامی ایران برای اتباع چینی در گوانجو با اشاره به اینکه سالانه ۲۵ هزار نفر از استان گواندونگ به ایران سفر می کنند افزود انتظار می رود لغو روادید باعث افزایش این آمار شود.

وی همچنین با اشاره به فراهم بودن زی ساخت های گردشگری میان گوانجو و ایران گفت: در حال حاضر شرکت هواپیمایی ماهان در هفته سه پرواز در مسیر تهران - گوانجو - تهران و دو پرواز در مسیر تهران - شنجن - تهران انجام می دهد که ظرفیت مهمی برای تقویت همکاری های دو جانبه است.
 
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران همچنین در این همایش که مدیران بخش فرهنگ و گردشگری گوانجو، اتحادیه خدمات مسافرتی گوانجو و ۲۵ آژانس گردشگری جنوب چین حضور داشتند به تشریح مقررات جدید، جاذبه های گردشگری ایران و آمادگی جهت همکاری با فعالان حوزه گردشگری چین پرداخت.

معاون مدیرکل بخش گردشگری گوانجو و نماینده شرکت هواپیمایی ماهان نیز در این برنامه حضور داشتند.

در پایان این همایش فیلم های کوتاهی از جاذبه های گردشگری ایران برای حاضران در همایش نمایش داده شد.  

اتباع جمهوری خلق چین از تاریخ ۲۵ تیرماه ۱۳۹۸ مجاز هستند بدون اخذ روادید به جمهوری اسلامی ایران وارد شوند و در هر بار ورود به مدت ۲۱ روز در کشور اقامت داشته باشند.

در سال گذشته میلادی ۵۲ هزار و ۸۰۰ گردشگر از چین به ایران سفر کردند و پیش بینی تهران این است که با لغو روادید شمار آنها بسرعت افزایش یافته و در آینده ای نه چندان دور به یک میلیون نفر برسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =