بدهی صداوسیما به برنامه‌سازان پویانمایی پرداخت شد

تهران- ایرنا- رییس مرکز استان‌های صداوسیما، گفت: یکی از مهم ترین نتایجی که از برگزاری جشنواره ماه پیش بدست آمد این بود که تمامی بدهی صداوسیما به فعالان و برنامه‌سازان پویانمایی و عروسکی پرداخت شد و صداوسیما توانست میلیاردها تومان بدهی خود که از سال نود به عوامل پرداخت نشده بود را تسویه کند.  

سیدعباس فاطمی در آستانه برگزاری بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان های صدا و سیما در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا در خصوص نتایج  عملکرد دومین جشنواره پویا نمایی و اولین جشنواره برنامه های عروسکی که ماه پیش در کرمانشاه برگزار شد گفت: جشنواره پویانمایی و عروسکی که ماه پیش در استان کرمانشاه برگزار شد خروجی خیلی خوبی برای سازمان صداوسیما و برنامه سازان این دو حوزه داشت. برگزاری این جشنواره حتی در صنعت توریسم هم توانست به استان کمک خوبی کند، چون افراد زیادی برای حضور دراین جشنواره ها به استان کرمانشاه سفر کردند.

وی در ادامه افزود: یکی از مهم ترین نتایجی که از برگزاری جشنواره قبلی بدست آمد این بود که تمامی بدهی سازمان صدا و سیما به فعالان و برنامه سازان پویا نمایی و عروسکی پرداخت شد.  سازمان صدا و سیما توانست میلیارد ها تومان بدهی خود که از سال نود به عوامل پرداخت نشده بود را تسویه کند.  

رییس مرکز استان های صداوسیما در ادامه افزود: یکی دیگر از نتایج برگزاری این جشنواره ها آسیب شناسی بود. ما در حیطه پویا نمایی و برنامه های عروسکی توانستیم نقاط ضعف را شناسایی کنید و برای حل این موضوعات قدم برداریم.

فاطمی خاطر نشان کرد: درحین برگزاری اولین و دومین جشنواره پویا نمایی و عروسکی مصوب شد تا فعالانی که در تولید آثار نقش دارند اگر بازار یابی جهانی انجام دهند و بتوانند در حوزه بین الملل فعالیت کنند پنجاه درصد سهم بازاریابی برای آنها باشد.

رییس بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان های صدا و سیما عنوان کرد: تا کنون در هیچ کدام از دوره ها در سازمان صدا و سیما تولید کننده سهمی از بازاریابی بین المللی دریافت نمی کرد و باید گفت حتی اجازه این کار هم فعالان و تولید کنندگان داده نمی شد اما امروز ما توانستیم  این راه کار را مقابل پای تولید کنندگان قرار بدهیم. همین شاخصه می تواند به بازار پویا نمایی کمک خوبی کند و باعث شود فعالان و تولید کنندگان این دو عرصه را به عنوان یک صنعت ببیند و این چیزی است در جهان های پیشرفته اتفاق می افتد و هنر در این کشورها یک صنعت به شمار می آید.

فاطمی با اشاره به اینکه برگزاری اینگونه جشنواره ها کمک می کند تا استعدادهای زیادی کشف شود اظهار داشت: از دیگر نتایج برگزاری جشنواره قبل درامور استان ها، شناخته شدن مراکز برتر، اعلام آمادگی شهر همدان برای راه اندازی پردیس دانشگاه صدا و سیما و رونمایی از  اولین استودیو موشن گرافیک بود.  با برگزاری جشنواره های استانی فعالان بیشتری اعلام همکاری می کنند و این مورد را می توان از حجم آثاری که برای جشنواره پویا نمایی و عروسکی فرستاده شده بود متوجه شد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =