صدا و سیما برای گام نهادن در مسیر سازندگی نیازمند نقد است

تهران- ایرنا- معاون سیما خطاب به خبرنگاران تاکید کرد: صدا و سیما را نقد کنید تا این رسانه به سمت سازندگی قدم بردارد.

   مرتضی میرباقری روز سه شنبه در آیین نکوداشت روز خبرنگار که به همت اداره کل روابط عمومی صداوسیما برپا شده بود، گفت: جامعه پیشرفته باید نسبت به عنصر آگاهی و مطالبه گری حساسیت داشته باشد. ایران ظرفیت هنگفتی از مسائل فرهنگی دارد. در سراسر جهان کمتر کشوری مانند کشورمان وجود دارد که ظرفیت های فراوانی برای پرداختن به موضوعات فرهنگی داشته باشد.   
معاون سیما اظهار داشت: کار خبرنگاران به گونه ای است که باعث می شود خبرنگار آزادی معنوی بالایی داشته باشد،  دایم مراقب باشد. همین موارد کمک می کند حقیقت و عدالت در نفس خبرنگار جای بگیرد تا حریت خود را در مقابل موضوعات مختلف از دست ندهد.   
میرباقری در ادامه افزود : در کارخبرنگاری شما باید مدام مجاهدت و مراقبت داشته باشید و نگذارید واژه‌های عدالت و آزادگی و مسائلی که حریت خبرنگار را در برابر حقیقت‌گویی و عدالت‌مداری، از دست برود.

معاون سیما با اشاره به اینکه ۴۰ سال انقلاب اسلامی مسیر خودش را طی می‌کند برای اینکه موانع برداشته شود، خاطر نشان کرد: در این مسیر برای اینکه ظرفیت‌ها ارتقا پیدا کند، به اطلاع رسانی درست و آگاهی نیاز دارد و بدون تعارف کشوری که به یک تمدن بزرگ رسیده برای نیل به نقطه هدف با چالش‌های متعددی روبرو است.

وی تاکید کرد: صداوسیما در هر صورت علی رغم همه فراز و فرودهایی که دارد، بدون مسامحه بزرگترین حوزه تولید محتوا در مدیریت و همراهی افکار عمومی است. رسانه صداوسیما در ایران به طور متوسط سه ساعت و ۲۰ دقیقه بیننده دارد و  ۸۰ درصد مردم آن را می‌بینند. این عدد توسط مرکز تحقیقات به دست آمده که برای چنین پژوهش‌هایی وقت و انرژی زیادی می‌گذارد.

وی تاکید کرد: به شدت نیازمند انتقاد و نقد هستیم تا صدا و سیما با نقدهای سازنده اهالی رسانه به سمت سازندگی گامهای اساسی و مفید بردارد.

به گفته میرباقری ما سالها است که  با کسانی کار می‌کنیم که در سطح نقادان قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =