دانش‌بنیان‌ها نیازهای فناورانه حوزه پیشرانه‌های دریایی را رفع می‌کنند

تهران- ایرنا- رویداد «معرفی نیازهای فناورانه حوزه پیشرانه‌های دریایی» در جهت رفع نیازهای کشور و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه برگزار می‌شود.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «معرفی نیازهای فناورانه حوزه پیشرانه‌های دریایی» عنوان رویدادی است که توسط گروه دریایی ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی برگزار می‌شود تا رفع نیازهای کشور در این حوزه و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان با این رویداد شتاب گیرد.

ریخته‌گری، شکل‌دهی (فورج) و ماشین‌کاری دقیق حوزه‌هایی هستند که در این رویداد به آنها پرداخته می‌شود، علاوه بر رفع نیازهای فناوری و صنعتی کشور توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، مواجهه و مذاکره مستقیم و رودرروی سازمان‌ها و نهادهای متقاضی فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان که توانمندی لازم جهت رفع نیاز طرف اول دارند از اهدافی است که در این رویداد دنبال می‌شود. 

همچنین در حاشیه این رویداد نمایشگاهی از نیازمندی‌های احصاء شده سازمان‌ها و صنایع فعال در حوزه پیشرانه‌های دریایی برگزار می‌شود.

درباره اهمیت برگزاری این رویداد نیز باید بیان کرد، یکی از خلاهای زیست‌بوم نوآوری و فناوری کشور، فقدان آشنایی شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان با نیازهای صنعتی و فناوری کشور است که با برگزاری این دست از رویدادها نیازهای احصاء شده صنعت در اختیار صاحبان فناوری قرار می‌گیرد. 

رویداد «معرفی نیازهای فناورانه حوزه پیشرانه‌های دریایی» با همکاری سازمان‌ها و صنایع حوزه دریا ۱۲ شهریور ماه امسال در محل باشگاه کسب و کار دانش‌بنیان برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =