هشتمین مدرسه تابستانه دانش‌آموزی مغز و شناخت برگزار شد

تهران- ایرنا- هشتمین مدرسه تابستانه دانش‌آموزی مغز و شناخت با هدف ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی در مراکز آموزشی و افزایش اطلاعات و آگاهی دانش‌آموزان با حمایت ستاد علوم شناختی، در تهران برگزار شد.

به گزارش ستاد توسعه علوم و فنآوری‌های شناختی، در هشتمین مدرسه تابستانه دانش‌آموزی مغز و شناخت که با هدف ترویج دانش علوم شناختی بین دختران مقاطع دبیرستان از پنجم تا دهم ماه جاری برگزار شد، موضوعات مختلف حوزه علوم اعصاب شناختی از جمله بافت شناسی دستگاه عصبی، آناتومی دستگاه عصبی، شیوه‌های پژوهش در علوم اعصاب، فیزیولوژی، الکتروفیزیولوژی، نقشه‌برداری مغز، حس و ادراک، حافظه و یادگیری، راهکارهای ارتقای عملکردهای شناختی و تیم سازی با رویکرد نوروساینس، توسط اساتید علوم اعصاب و شناختی تدریس شد.

این دوره آموزشی تابستانه با حمایت ستاد توسعه علوم و فن‌آوری‌های شناختی، از سوی آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز و با همکاری انجمن علوم اعصاب ایران و کلینیک مغز و شناخت برای دانش‌آموزان دختر مقاطع اول و دوم متوسطه در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی شهید بهشتی و کلینیک مغز و شناخت دایر شد. 

دراین دوره آموزشی، دانش‌آموزان همچنین نتایج تحقیقات خود را در قالب یک سخنرانی کوتاه علمی ارائه کردند که پس از داوری، "غزل حاتمی" به عنوان نفر اول انتخاب شد.

از سوی دیگر، آماده‌سازی دانش‌آموزان در انجام فعالیت‌های گروهی و ایده‌پردازی، یکی از اهداف مدرسه تابستانه مغز و شناخت عنوان شده است و به همین منظور دانش آموزان دختر در تیم‌های ۱۰ نفری به ایده‌پردازی در علوم شناختی پرداختند که در نهایت یکی از گروه‌ها به عنوان تیم برتر انتخاب شد. ایده برتر مورد حمایت ستاد توسعه علوم و فن‌آوری‌های شناختی قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha