۱۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۷
کد خبرنگار: 2122
کد خبر: 83427490
۰ نفر

برچسب‌ها

رژیم صهیونیستی منازل فلسطینیان در بیت لحم را تخریب کرد

تهران - ایرنا - ماشین آلات خاکبرداری نظامیان صهیونیست صبح امروز(سه شنبه) با یورش به محله "بیرعونه" در "بیت لحم" در کرانه باختری تعدادی از منازل فلسطینیان را تخریب کردند.

بر اساس گزارش تلویزیون "نابلس"، رژیم صهیونیستی با بهانه غیرقانونی بودن ساخت و ساز در این منطقه چند منزل متعلق به خانواده های فلسطینی را تخریب کرد.
ارتش رژیم صهیونیستی این ساختمان‌ها را نزدیک به دیوار حایل در منطقه اشغالی کرانه باختری می‌داند؛ دیواری که با نام "دیوار آپارتاید" از آن یاد می‌شود.
دادگاه رژیم صهیونیستی ماه گذشته میلادی به نفع ارتش این رژیم رأی را برای تخریب منازل فلسطینی‌ها در این منطقه صادر کرد.
رژیم صهیونیستی از مسائل امنیتی به بهانه اخراج فلسطینی‌ها از اراضی مادریشان استفاده می‌کند تا شهرک سازی های خود را در این مناطق گسترش دهد. تمام شهرک سازی ها در اراضی اشغالی فلسطینی‌ها از نظر قوانین بین المللی غیر قانونی است.
رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ قسمت‌هایی از کرانه باختری از جمله قدس را اشغال کرد. این رژیم مدعی است این ساختمان‌ها به صورت غیرقانونی نزدیک به موانع نظامی ساخته شده است.
ساکنان این منطقه جایی را برای ساخت خانه ندارند و فشار رژیم صهیونیستی اجازه ساخت خانه در اراضی مادری فلسطینی‌ها را از آنها گرفته است.
«حسن بریجیه» مدیر "دفتر مقاومت در برابر شهرک سازی و دیوارکشی" در بیت لحم اعلام کرد: نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به همراه چند دستگاه خاکبردار به محله بیرعونه در شهرک بیت جالا (غرب بیت لحم) حمله ور شدند و چند خانه را به همراه اسباب آن تخریب کردند.
بریجیه افزود: رژیم اشغالگر با ادعای اینکه این خانه ها در منطقه "ج" و بدون مجوز ساخته شده اند، آن ها را تخریب کرد.
طبق "توافق اسلو" محله بیرعونه در منطقه "ج" قرار دارد که رژیم صهیونیستی بر آن سیطره اداری و امنیتی دارد.
طبق توافق اسلو 2 در سال 1995 که میان سازمان آزادی بخش فلسطین و تل آویو به امضا رسید کرانه باختری به سه منطقه «الف، ب، ج» تقسیم شد و منطقه ج، 61 درصد از مساحت کرانه باختری را تشکیل می دهد. حکومت خودگردان نیز سطح محدودی از قدرت اجرایی و مسئولیت اداره مناطق الف و ب را بر عهده دارد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =