۳۴۸ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی در تیران و کرون توزیع شد

اصفهان -ایرنا- سرپرست اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی تیران و کرون گفت: در مدت یک سال گذشته بیش از ۳۴۸ میلیارد ریال تسهیلات بانکی اشتغال زایی در این شهرستان به متقاضیان فعالیت های اقتصادی اختصاص یافته است.

عباس دادخواه روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: افزون بر ۶۲۸ میلیارد ریال تسهیلات بانکی مشاغل خانگی، فراگیر و تولیدی روستایی به این شهرستان اختصاص یافت که همه اعتبارات مشاغل خانگی با پیگیری های کمیته اشتغال جذب شد.

وی اضافه کرد: نشست های تخصصی پیگیری اعتبارات مشاغل خانگی با بانک ها برگزار و موانع پیش رو بررسی و بانک ها به پرداخت این تسهیلات به دور از رفتار سلیقه ای ملزم شدند.

سرپرست اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی تیران و کرون با اشاره سهمیه ۳۵۰ میلیارد ریالی فراگیر برای مشاغل صنعتی و ۲۷۰ میلیارد ریالی تسهیلات فعالیت تولیدی روستایی، خاطرنشان کرد: ۹۰ میلیارد ریال از تسهیلات فراگیر و ۲۵۰میلیارد ریال تسهیلات روستایی جذب شده و مابقی به دلیل نداشتن شرایط اخذ وام و ضمانت های بانکی سنگین قادر به جذب اعتبار نبوده اند.

وی تصریح کرد: برخی از متقاضیان در حال پیگیری تامین ضمانت ها برای دریافت این تسهیلات برای رفع مشکل نقدینگی کارگاه و فعالیت اقتصادی خود هستند.

به گفته وی با فعالیت های اقتصادی صورت گرفته در شهرستان زمینه یک هزار و ۵۰۰ نفر در مدت یک سال گذشته فراهم شده است.

دادخواه همکاری بانک های در توزیع اعتبارات اشتغال زایی را مهم بیان کرد و گفت: در صورت تسهیل شرایط برای اخذ تسهیلات امکان فعالیت سرمایه گذاری در شهرستان فراهم می شود.

تیران و کرون در حوزه صنعت، کشاورزی و دامپروری دارای شاخصه های تولیدی است که در این شهرستان چهار شهرک و ناحیه صنعتی است با بیش از ۳۰۰ واحد صنعتی وجود دارد.

۱۳۰ هکتار گلخانه در این شهرستان احداث شد که زمینه اشتغال ۲ هزار و ۶۰۰ نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم کرد و این شهرستان رتبه نخست احداث گلخانه های مدرن را در استان اصفهان دارد.

ارائه تسهیلات اشتغال خانگی در شهرستان تیران و کرون برای ۲۸ رشته شامل زنبورداری، بسته بندی و تولید عسل، قلم زنی، گرافیک، طراحی دکوراسیون خانگی، تولید و بسته بندی زعفران، تولید قارچ، دوخت لباس، پرورش گوسفند، بره، بز، تولید موسیر و کتیرا، تولید شیره و سرکه انگور و مواردی از این قبیل پیش بینی شده است.

تسهیلات اشتغال زایی در تیران و کرون در سال گذشته نسبت به سال گذشته رشد بیش از دو برابری داشته است.

۷۱۳۱/۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =