تشکل مردم نهاد همیار طبیعت در گیلانغرب راه اندازی شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: تشکل مردم نهاد همیار طبیعت با مشارکت ۲ هزار و ۴۰۰ تن از مردم این شهرستان راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کوروش محمودیان روز سه شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات تشکل ها و انجمن های مردم نهاد شهرستان گیلانغرب با حضور فرماندار و مسئولان ادارات افزود: این اقدام در راستای  فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی  صورت گرفته و برای این افراد از اقشار مختلف مردم و همچنین دانش آموزان با انعقاد قرارداد بین منابع طبیعی و آموزش و پرورش کارت عضویت صادر شده است.

وی اظهار داشت: از سال ۹۵ تاکنون در ۹۲ فقره حادثه آتش سوزی در منابع طبیعی این شهرستان به ۹۳۴ هکتار از مراتع مشجر خسارت وارد شده است.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب اضافه کرد: در تمامی آتش سوزی های صورت گرفته در مراتع و عرصه ها و مناطبع طبیعی گیلانغرب دوستداران طبیعت و انجمن های مردم نهاد نقش بسیار موثری را در زمینه اطفاء حریق و همچنین احیاء ۲۰ هکتار از نقاط آسیب دیده داشته اند.

محمودیان در ادامه از فعالیت ۱۱ انجمن مردم نهاد در این شهرستان خبرداد که علاوه بر مشارکت در برنامه های اجتماعی ، فرهنگی ، پیشگیری از آسیب ها بیش از ۲۰۰ خانوار نیازمند را نیز تحت حمایت مادی و معنوی خود دارند.

او ادامه داد: همچنین مجوز ۲۳ انجمن مردم نهاد دیگر و همچنین راه اندازی تعداد هشت واحد راکد در حال انجام است.

وی گفت: برنامه مشارکت بخشی زنان در زمینه تولیدات محصولات محلی در دست اقدام است و این تولیدات آماده عرضه در نمایشگاه های مختلف است.

فرماندار گیلانغرب گفت: همه وظیفه داریم کار خود را به درستی انجام دهیم و به مردم خدمت کنیم و هیچ مدیری حق ندارد خود را طلبکار بداند از این رو  همه مدیران وظیفه دارند به انجمن های مردم نهاد که داوطلبانه به عرصه آمده اند کمک کنند و از آنها به بهترین وجه ممکن مشاوره بگیرند.

شهرستان گیلانغرب در غرب کرمانشاه با بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت، ۲۰۵ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی دارد که از این میزان ۷۵ هزار هکتار آن جنگل و مرتع است.

گیلانغرب ۴۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغ دارد.

۳۰۱۲/۸۰۶۶