۱۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۴
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83427133
۰ نفر

پروندهٔ خبری

پاکستان خواهان کمیته حقیقت یاب سازمان ملل درباره کشمیر شد

اسلام آباد - ایرنا - دولت پاکستان از سازمان ملل خواست تا با تشکیل کمیته حقیقت یاب، به وضعیت بحرانی کشمیر رسیدگی کند.

همزمان با تشدید تنش ها میان پاکستان و هند، دولت اسلام آباد دست به دامن سازمان ملل شد تا توجه این نهاد جهانی را به آنچه که پاکستان نقض حقوق بشر از سوی هند در کشمیر و نوار مشترک مرزی می خواند، جلب کند.  
وزارت امور خارجه پاکستان روز سه شنبه از نامه «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه این کشور به دبیرکل سازمان ملل، رئیس دوره ای شواری امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.
قریشی تاکید کرد: اسلام آباد خواهان تشکیل کمیته‌حقیقت یاب از سوی سازمان ملل و اعزام آن به منطقه کشمیر برای بررسی حقایق زمینی است.  
وی افزود: پاکستان همچنین از توصیه های دفتر رییس شورای حقوق بشر سازمان ملل برای تشکیل کمیته تحقیقاتی جهت بررسی موارد نقض حقوق بشر از سوی نظامیان هندی حمایت می کند.
وزیر امور خارجه پاکستان خواستار تعیین یک نماینده ویژه از سوی سازمان ملل برای امور کشمیر شد.
تنش های سیاسی میان پاکستان و هند پس از اعلام تصمیم دولت دهلی نو برای لغو امتیازات ویژه منطقه جامو و کشمیر بالا گرفت و دولت اسلام آباد نیز در واکنش به این اقدام، آن را محکوم کرد.
وزارت امور خارجه پاکستان روز گذشته در اعتراض به اقدام دولت دهلی نو، سفیر هند در اسلام آباد را احضار کرد.
مردم پاکستان و بسیاری از مسئولان احزاب سیاسی و فعالان اجتماعی امروز در شهرهای مختلف این کشور از جمله اسلام آباد و لاهور در اعتراض به وضعیت بحرانی در کشمیر و تصمیم دولت هند دست به تظاهرات زدند.

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =