تداوم روند کاهشی دما در آذربایجان‌غربی

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: روند کاهش دمای هوای آذربایجان‌غربی که از امروز در استان آغاز شده است تا پایان هفته جاری ادامه می‌یابد.

اردلان محمدپور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با شمالی شدن جریان‌های جوی، دمای هوا در استان ۲ درجه سانتیگراد کاهش یافت و این روند کاهشی به میزان حدود پنج درجه تا پایان هفته ادامه می‌یابد.

وی اضافه کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که تا فردا در مناطق شمالی استان بر اثر فعالیت امواج کم‌دامنه و ضعیف احتمال بارش رگبار باران همراه با رعد و برق وجود دارد و در دیگر مناطق استان پدیده خاص هواشناسی دیگری وجود ندارد.

 وی در خصوص دمای هوای استان در شبانه‌روز گذشته نیز افزود: در این مدت چالدران با ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین و مهاباد با دمای ۳۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر استان ثبت شد و دمای هوای ارومیه بین ۱۷ و ۳۳ درجه در نوسان بود و حداقل دمای هوای مهاباد نیز به ۱۶ درجه سانتی‌گراد رسید.

آذربایجان‌غربی در یک منطقه کوهستانی با میانگین بارش سالانه ۳۴۰ میلی‌متر بارندگی واقع است و از اواسط خردادماه به تدریج دمای هوا افزایش یافته و این افزایش دما تا اواخر شهریور ادامه می‌یابد.

آذربایجان‌غربی در مجموع ۱۸ ایستگاه فرعی و اصلی هواشناسی دارد و ایستگاه هواشناسی مهاباد یکی از ایستگاه‌های اصلی هواشناسی «سینوپتیک» استان است که در طول شبانه‌روز (هر ساعت یک بار) تغییرات هواشناسی در آن اندازگیری و ثبت می‌شود.

۳۰۲۰/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =