۱۳ هزار هکتار باغ در کهگیلویه و بویراحمد برای شناسایی آفت ها پایش شد

گچساران - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳ هزار هکتار از باغستان های مناطق مختلف استان برای مبارزه در برابر بیماری ها و آفت ها پایش شده است.

حسین لایقی مطلق روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  این میزان ردیابی و پایش برای شناسایی بیماری هایی مانند جاروی جادوگر، شانکر باکتریایی،مگس میوه از سوی کارشناسان مناطق گرمسیری و سردسیری انجام شده است.

وی بیان کرد: هر یک از هشت شهرستان استان چهار تا پنج کارشناس برای انجام عملیات پایش و مبارزه با آفت ها دارند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: باغ های مرکبات بیشترین سهم را در پایش های امسال داشتند.

لایقی مطلق ابراز داشت: به محض شناسایی انواع آفت ها کار مبارزه نیز انجام می شود.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال همچنین کار مبارزه با آفت های مختلف در ۳۵ هزار هکتار از مزارع و مراتع این استان انجام شده است.

حسین لایقی مطلق  اظهار داشت: از این میزان افزون بر ۱۲ هزار هکتار مبارزه با ملخ مهاجر در مزارع و مراتع شهرستان های گچساران و باشت صورت گرفته است.

وی بیان کرد: امسال همچنین ۲۲ هزار و ۵۰۰ هکتار مبارزه شیمیایی و بیولوژیکی با انواع بیماری های مزارع گندم و جو انجام شد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مبارزه با علف های هرز در سطح ۶۵ هزار هکتار از مزارع و باغستان های استان از دیگر خدمات در سال جاری برای افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی بوده است.

سالانه ۹۱۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد تولید می‌شود که ۲۷۰ هزار تن آن انواع محصولات باغی است.

این استان ۲۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که ۱۶۰ هزار هکتار آن زراعی و ۳۹ هزار هکتار آن باغ است.

استان ۷۲۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران قرار دارد.

۸۱۴۳/۶۱۱۰ 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha