۱۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۶
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 83426935
۰ نفر

برچسب‌ها

لنزهای تماسی با قابلیت عکس برداری واقعیت پیدا می‌کنند

تهران- ایرنا- پس از اینکه سامسونگ حق امتیاز اختراع لنزهای تماسی با قابلیت عکس‌برداری و فیلم‌برداری را در آمریکا به نام خود ثبت کرد، لنزهای تماسی که بتوانند تصاویر را مستقیم به داخل چشم فرد بتابانند به زودی واقعیت پیدا می‌کنند.

به گزارش روزنامه دیلی‌میل، این لنز دارای یک دوربین مخفی است که می‌تواند ویدئو ضبط کند و عکس بگیرد. علاوه بر آن لنز به حسگر حرکات نیز مجهز است. این بدان معناست که فرد با حرکات مختلف چشم مانند پلک زدن یا نگاه کردن به بالا، می‌تواند فعالیت‌های مختلفی را انجام دهد.

بر اساس توضیحات این حق امتیاز، به نظر می‌رسد این گجت پوشیدنی به وسیله یک آنتن که در آن تعبیه می‌شود، قادر به دریافت دستورات است. این لنزها برای استفاده در حوزه واقعیت افزوده طراحی شده‌اند. البته گوگل نیز عینک‌هایی مجهز به واقعیت افزوده ابداع کرده است اما اگر فرد به بالا یا پایین قاب آن نگاه کند، قادر به استفاده از واقعیت مجازی نخواهد بود. اکنون با کمک لنزهای چشمی می‌توان از کل قابلیت‌های واقعیت مجازی استفاده کرد.

«ویکتور پروکوپنیا» بنیانگذار پلتفرم واقعیت مجازیBanuba در این باره می‌گوید: لنزها و عینک‌ها، آینده فناوری واقعیت افزوده هستند. در حال حاضر نرم افزارهای مورد نیاز برای توسعه فناوری آماده است و منتظریم تا سخت افزارهای مربوط به آن نیز توسعه یابند.

حق امتیاز سامسونگ برای یک لنز چشمی واقعیت افزوده، نقطه عطفی در توسعه این فناوری به حساب می‌آید و مسیر را برای استفاده از آن به طور گسترده فراهم می‌کند.  این دستاورد، فرصت‌های قابل ملاحظه‌ای را در حوزه‌های محاسبه، نقشه‌برداری و سرگرمی ایجاد می‌کند که همه آن‌ها تاثیر مهمی بر زندگی روزمره مردم دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =