۱۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۱
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83426901
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به گلخانه‌داران اعطا می‌شود

تهران- ایرنا- معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به گلخانه داران خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، محمد علی طهماسبی در جریان بازدید از گلخانه های شهرستان پیشوا اظهار داشت: به منظور افزایش سطح زیر کشت گلخانه‌های کشور، تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود ۹ درصد و دوره بازپرداخت پنج ساله به گلخانه داران اختصاص می یابد.
وی افزود: کشت گلخانه ای، علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب از مزیت هایی نظیر تولید خارج از فصل، اشتغال‌زایی بالا و زودبازده بودن برخوردار است و می تواند ارزش افزوده محصولات را افزایش دهد.
وی گفت : به منظور توسعه کشت گلخانه ای، در سال جاری ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای متقاضیان احداث و توسعه گلخانه پیش بینی شده که این مبلغ با سود ۹ درصد، یکسال مشارکت در ساخت گلخانه و بازپرداخت ۵ ساله به متقاضیان پرداخت می شود.
طهماسبی افزود: این تسهیلات از بند الف تبصره ۱۸ با نرخ سود بانکی ۷ درصد برای مناطق غیر برخوردار و با نرخ سود بانکی ۹ درصد برای مناطق برخوردار به متقاضیان پرداخت می‌شود که پیشوا نیز جزو مناطق برخوردار به حساب می آید.
پیشوا با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
یک هزار و ۵۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی پیشوا زیر کشت گلخانه ای قرار دارد.
تهرام/۷۲۵۴//۱۳۴۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =