واحد استخراج ارز دیجیتال در کبودراهنگ شناسایی شد

همدان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان همدان گفت: ۱۳ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (بیت کوین) از یک واحد تولیدی در کبودراهنگ کشف شد.

سردار بخشعلی کامرانی صالح روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: پس از دریافت اخباری مبنی بر فعالیت تعدادی دستگاه ارز دیجیتال در یک کارگاه تولیدی قطعات ماشین در شهرستان کبودراهنگ موضوع از طریق اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز بررسی شد.

وی افزود: با انجام کارهای اطلاعاتی این مکان شناسایی و در بازرسی از آن ۱۳ دستگاه استخراج ارز دیجیتال چینی به ارزش چهار میلیارد ریال کشف شد.

فرمانده انتظامی استان همدان اضافه کرد: همچنین کابل و پاورهای مربوطه در این باره کشف شده و یک متهم نیز دستگیر و تحویل مرجع قضایی شد.

بیت کوین (نام لاتین:Bitcoin؛ نماد:BTC)، یک پول یا ارز دیجیتالی است که به صورت الکترونیکی توزیع و استفاده می‌شود و شبکه این ارز دیجیتال به صورت غیر متمرکز و کاربر به کاربر است.

چون برای استخراج بیت کوین دستگاه‌های استخراج شبانه روزی باید روشن باشند، بنابراین مقدار برق مصرفی و میزان تحمیل آن به شبکه بیش از حد بوده و فشار زیادی را به شبکه توزیع برق وارد می‌کند.

پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص نوع بیت‌کوین نیاز به مصرف بالای برق دارد به گونه‌ای که برای استخراج هر واحد بیت‌کوین نیاز به تولید ۷۲ مگاوات ساعت برق است.

با توجه به قیمت نازل برق در ایران، بسیاری از استخراج‌کنندگان اقدام به استخراج ارز دیجیتال با برق ارزان می‌کنند این در حالیست که ارز دیجیتال تولید شده با این برق رایگان به بالاترین نرخ در جهان خرید و فروش می‌شود.

۷۵۲۶/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =