۵۰ میلیارد ریال برای طرح های اوقات فراغت جوانان اختصاص یافت

بجنورد- ایرنا- مدیرکل دفتر طرح های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: امسال ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های اوقات فراغت جوانان در نظر گرفته شده است.

امیرحسین آل اسحاق روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، هماهنگی با دستگاه ها و ایجاد شور و نشاط در بین جوانان در موضوعات مربوط به دهه کرامت و ولایت را از جمله برنامه های ابلاغی اوقات فراغت جوانان دانست و اظهار داشت: این برنامه ها به صورت جشن و برنامه های جانبی با تمرکز بر شهرهای کوچک اجرا می شود.

وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه ها، این برنامه ها با شور و نشاط زیادی در بین جوانان برگزار و مورد استقبال واقع شود.

آل اسحاق، تعداد خانه های جوان کشور که در حال بهره برداری و فعال هستند را ۹۰ مورد ذکر کرد و افزود: با این وجود تعداد خانه های ساخته شده عدد متفاوتی است زیرا که بسیاری از این خانه های جوان استیجاری هستند.

وی یادآور شد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته امسال نیز ساخت ۷۰ خانه جوان آغاز شده که با تکمیل آن تغییری چندانی در این حوزه ایجاد نخواهد شد زیرا برخی از آنها جایگزین خانه های جوان استیجاری خواهند شد.

مدیرکل دفتر طرح های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: بر این اساس امسال ۲۵ خانه جوان را به اتمام خواهیم رساند که جایگزین استیجاری ها می شوند و با افزوده شدن ۱۰ خانه جوان دیگر تعداد مجموع آنها در سال جاری به ۱۰۰ مورد خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: در این میان خراسان شمالی با اتمام سه خانه جوان در شهرستان های بجنورد، شیروان و اسفراین در تابستان امسال و در حال ساخت بودن چهار خانه جوان دیگر در سایر شهرستان ها، بیشترین خانه های جوان آماده بهره برداری را در سطح کشور دارد.

آل اسحاق، اعتبارات اختصاص یافته برای اشتغال جوانان توسط بانک رسالت و صندوق کارآفرینی امید در سال جاری را هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال ذکر و ابراز امیدواری کرد: این میزان در سال جاری تا حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد.

وی یادآور شد: خراسان شمالی با جذب ۱۰۰ درصدی این اعتبار، در ردیف اولین استان ها در جذب اعتبارات بانک رسالت و سومین استان در جذب اعتبارات صندوق کارآفرینی امید قرار دارد.

مدیرکل دفتر طرح های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان، هدف از سفر به خراسان شمالی را پیگیری برای افزایش اعتبارات اشتغال جوانان و ساخت خانه های جوان دانست و گفت: در صورت نبود مشکل خاصی نیز مرکز منش را برای آموزش خلاقیت، نوآوری و شکوفایی با همکاری جهاد دانشگاهی در خراسان شمالی راه اندازی خواهیم کرد.

مدیرکل دفتر طرح های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان در سفر به خراسان شمالی از طرح های اشتغال جوانان در روستای گریوان بجنورد بازدید و در جشن ازدواج جوانان این استان نیز شرکت کرد.

ط/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =